שתף קטע נבחר

אנשי לבני: אופטימיים לאחר הפגישה עם ברק

יושבי ראש קדימה והעבודה נפגשו אמש במשך שעה וחצי, לאחר שנציגי הסיעות יצאו מפגישות ההתייעצות במשכן הנשיא. לבני הבהירה לברק כי היא מעוניינת בהקמת ממשלה יציבה. אנשיה סיכמו את הפגישה ברוח אופטימית

אחרי פגישתם בת השעה וחצי של יו"ר קדימה ציפי לבני ויו"ר העבודה אהוד ברק, הביעו בסביבתה של לבני אמש (יום א') אופטימיות זהירה בנוגע לאפשרות להתקדם במגעים עם ברק להקמת ממשלה.

 

מרכיבים ממשלה - כותרות אחרונות:

  

שני הצדדים החליטו שלא להדליף פרטים מהפגישה, פרט לעובדה כי "היתה טובה". לבני הבהירה לברק כי היא מעוניינת בהקמת ממשלה יציבה, שתחזיק מעמד לאורך זמן ותמשיך את הקווים המדיניים ואת קווי היסוד של ממשלת אולמרט. דרישות ליציבות שכזו נשמעו מצד בכירים בעבודה בשעות שלפני ההליכה לנשיא פרס. ברק מצידו הדגיש בשיחה את נושא שמירת סמכויות בית המשפט.

 

בקדימה סיכמו ברוח חיובית את חלקו הראשון של סבב הסיעות במשכן הנשיא,

 שהסתיים אמש וצפוי להימשך גם היום, עד צאתו של הנשיא לכינוס עצרת האו"ם בניו-יורק.

 

נציגי סיעת העבודה המליצו בפגישתם עם הנשיא פרס על אהוד ברק כאדם המתאים להרכיב את הממשלה הבאה. זאת, למרות שהחוק קובע כי ראש הממשלה יוכל להיות רק מי שמכהן כעת כחבר כנסת. ח"כ איתן כבל נשאל לגבי המכשול המשפטי והביע תקווה שהנושא ייפתר.

 

"רוצים את כולם בממשלה"

שר התשתיות, בנימין בן אליעזר, השיב לשאלת ynet על אודות השותפים האפשריים לממשלה: "אנחנו רוצים את כל סיעות הבית בלי שום חוכמות. כשאנו עומדים לפני צונאמי כלכלי, צונאמי ביטחוני וצונאמי מדיני - אין טוב מאשר לקחת את כולם ולהושיב אותם ביחד".

 

נציגי ש"ס אמרו לפרס כי אין בכוונתם להמליץ על אף מועמד להרכבת הממשלה.

במפלגה הסבירו כי החליטו להימנע מהמלצה משום שטרם קיבלו מיושבת הראש הנבחרת של קדימה, תשובות באשר לדרישותיהם בתחום החברתי.

 

השרה לבני עצמה הנחתה את אנשיה שלא לתקוף בתקשורת את יו"ר העבודה, לפחות לפי שעה. גורמים בסיעתה ציינו כי "אם התנהגותו של ברק תימשך, הרי שלא מן הנמנע שנגביר את הטון נגדו כדי להסביר לציבור את התנהגותו התמוהה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק יוצא מהפגישה, אמש
צילום: דודו אזולאי
לבני. אופטימיות
צילום: AP
מומלצים