שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הח"כים הערבים אצל פרס: לא המליצו על לבני

  לקראת הטלת הרכבת הממשלה על ציפי לבני, נפגש נשיא המדינה, שמעון פרס, עם סיעות הבית. אחר הצהריים נועד עם סיעות בל"ד, רע"ם-תע"ל ועם מפלגת "צדק לזקן". ברק ממשיך בשלו: "הדבר הנכון זה להקים ממשלת חירום לאומית"

  נשיא המדינה, שמעון פרס, חידש אחר הצהריים (יום ב') את סבב השיחות עם סיעות הבית, לקראת הטלת הרכבת הממשלה על ציפי לבני. הוא נועד עם סיעת בל"ד ועם סיעת רע"ם - תע"ל. שתיהן נמנעו מלהמליץ על מועמד אך נמנעו גם מקריאה לבחירות מוקדמות. חברי הכנסת מיהדות התורה נמנעו מלהחליט על מועמד, והסבירו: "לא היה לנו זמן להתייעץ עם הרבנים".

   

  ח"כ ואסל טהא מבל"ד אמר בצאתו מהפגישה: "לא המלצנו לנשיא על אף מועמד מפני שאנו רואים שהעניין לא ברור בלי אופק מדיני, פרוגרמה ואסטרטגיה ברורה. דיברנו עם הנשיא על סוגיות שונות הקשורות לשוויון, שלום ובעיית האסירים אשר

  למרות הבקשות לקצוב את עונשם כצעד בונה אמון לא נעשה דבר בעניין".

    

  מפלגת "צדק לזקן" (פורשי הגמלאים) נכנסה בנוכחות מלאה של שלושת חברי הסיעה. רגע לפני שנכנסו לפגישה, התייחסו לדברי אנשי מפלגת גיל (הגמלאים) שאמרו שלא יסכימו לשבת לצדם בקואליציה. ח"כ אלחנן גלזר התבטא בחומרה: "במקום

  לעסוק בענייני הגמלאים, הם עוסקים בעם מי נשב ועם מי לא. גם במהלך הקדנציה החולפת הם העדיפו ריבים במקום להתעסק בענייני הגמלאים. עכשיו הם אומרים שלא יישבו איתנו? כאילו שמישהו בכלל שאל אותם עם מי הם רוצים לשבת. זה רק מוכיח שצדקנו בזה שהתפלגנו".

   

  יושב ראש סיעת צדק לזקן, משה שרוני, נזף בציפי לבני: "אם המועמדת להקמת הממשלה לא הגיבה בחומרה (על הדברים של סיעת הגמלאים) זה אומר דיינו. אני חושב שהיא הייתה צריכה להגיב. לא יכול להיות שמישהו מציב שם עוד תנאי שכזה. לא הם מרכיבים את הקואליציה. אף מפלגה מאז שהכנסת קיימת לא העמידה את הנושא בצורה שכזו. זו תעודת עניות לשני הצדדים. גיל לא יכולים לפסול סיעה אחרת".

   

  שר הביטחון, אהוד ברק, ממשיך לעשות שרירים. בכנס "נשים - הכוח לצמוח" של נעמת, שנערך בתל-אביב, אמר כי "מה שמעניין אותי זה מה שטוב ונכון למדינה. לאור האתגרים שעומדים לפנינו בכל התחומים, הדבר הנכון זה להקים ממשלת

  חירום לאומית שתתמודד עם כל האתגרים". 

   

  עוד אמר ברק כי מפלגת העבודה "תמשיך להיות אחראית גם מול ביקורת ותמשיך להוביל מאבקים בתחומים שונים כגון ביטחון, חינוך ורווחה". לאחר שדיבר על הצורך בהקמת ממשלת חירום לאומית, סיים את נאומו במילים: "קדימה במרץ לעבודה".

   

  בתוך כך, עורכי הדין ציון אמיר וגיא שמר שלחו לפני זמן קצר מכתב לפרס, בדרישה לעצור את הליך הרכבת הממשלה על ידי ציפי לבני. במכתב כותבים הפרקליטים, בשמו של ח"כ זאב אלקין, כי נוכח התקלות שהתגלו בבחירות ובספירת הקולות, "ולאור העובדה שמונחים לפתחו של בית הדין של מפלגת 'קדימה' ערעור ובקשה לצו זמני להורות על ביטול ההכרזה על השרה לבני כמנצחת - הרי שיהא טעם לפגם אם מלאכת הרכבת הממשלה תוטל עליה לפני שתתקבל הכרעה סופית".

   

  בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הנשיא פרס
  צילום: גיל יוחנן
  סיעת מרצ אצל הנשיא
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים