שתף קטע נבחר

נשיא ארה"ב: אין לטרור מקום בעולם המודרני

בנאומו האחרון בפני העצרת הכללית של האו"ם אמר ג'ורג' בוש כי העולם ניצב מול קיצונות אלימה שרוצחת תמימים, מפרה את עקרונות הסדר העולמי ודוחה את מילות התנ"ך והקוראן. "יש קואליציה גדלה של מדינות הנלחמות בטרור. סוריה ואיראן עדיין תומכות בו", הוסיף

נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, אמר אחר הצהריים (יום ג') בנאומו האחרון בפני האסיפה הכללית של האו"ם כי מדינות העולם ניצבות היום בפני "קיצונות אלימה שרוצחת תמימים, מפרה את העקרונות של הסדר העולמי, בזה לאלה שמכבדים את כבוד העולם ודוחה את מילות התנ"ך הקוראן".

 

"שמירה על הביטחון והשלום היה תפקידו של האו"ם לפני 63 שנה וזו עבודתו גם היום. כל מדינה אחראית למלא את מה שכתוב במנדט האו"ם ולמשול בצורה אחראית. כל מדינה צריכה למנוע משטחיה להפוך מקלט לטרוריסטים.

 

"האו"ם מנסה להתמודד עם האיומים של הקיצונים. היו הצלחות והיו כישלונות אך היה לקח: צריך את האו"ם וארגונים בינלאומיים יותר מתמיד, אבל חייבים להיות אפקטיביים: במקום לקבל החלטות אחרי פיגועים, צריך לנסות למנוע פיגועים.

 

"צריך לראות בטרוריסטים מה שהם - אכזריים המבקשים להטיל אימה ולהשליט את רצונם על רבים. צריך להבהיר שוויתורים לא יועילו. הבאת טרוריסטים לדין היא הדרך הטובה ביותר להגן על אזרחינו. הרג אזרחים ופיגועים אינם מתקבלים על הדעת", אמר בוש.


כינוס העצרת בניו-יורק (צילום: רויטרס) 

 

נשיא ארה"ב התייחס בנאומו לפיגועי ההתאבדות, בהם הפיגוע בסוף השבוע האחרון בפקיסטן בו נהרגו כ-60 בני אדם, ואמר כי פיגועי התאבדות מנוגדים לאיסלאם. "המסר שלנו ברור לחלוטין: כמו עבדות ופיראטיות, אין לטרור מקום בעולם המודרני. הקואליציה של המדינות הנלחמות בטרור גדלה. בשנים האחרונות מדינות כמו אפגניסטן ולוב נאבקות בטרור, אך מדינות כמו סוריה ואיראן עדיין תומכות בטרור.

 

"כשנותנים לאנשים אפשרות לבחור הם בוחרים בחופש - כך היה באוקראינה ובגאורגיה. ארגונים כמו האו"ם צריכים להמשיך להתייצב לצד המדינות המבקשות חופש. אפגניסטן היא מדינה כזו, והיא נהנית מתמיכה של האו"ם. בעיראק המצב קשה, אך חל שיפור דרמטי בזכות אומץ לבם של העיראקים והתגבור האמריקני. אנחנו מאוחדים יחד בתמיכה לדמוקרטיות צעירות -  לבנון, הרשות הפלסטינית וגאורגיה", אמר בוש.

 

בסיום דבריו התייחס בוש גם למשבר הכלכלי החמור הפוקד את ארצו ואמר כי ממשלו מנסה להיאבק בכישלון חברות עיקריות. "בשבוע שעבר הכרזתי על פעולה תקיפה כדי לתת מענה לבעיה בשורש המשבר. אני מבטיח לכם שהממשל והקונגרס עובדים במשותף כדי לאשר במהרה את התוכנית ואני בטוח שתושג הסכמה", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בוש בעצרת האו"ם
צילום: רויטרס
מומלצים