שתף קטע נבחר

סקר: אובאמה פתח פער של 9 אחוזים מול מקיין

לפי סקר שנערך עבור "וושינגטון פוסט" וערוץ ABC על רקע המשבר הפיננסי באמריקה, עולה כי המועמד הדמוקרטי לנשיאות הרחיב באופן ניכר את הפער מול יריבו הרפובליקני

יומיים לפני העימות הראשון של מערכת הבחירות ו-40 ימים לפני יום ההצבעה הגדול: המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארצות-הברית ברק אובאמה פתח פער של 9 אחוז על פני יריבו הרפובליקני ג'ון מקיין - כך עולה מסקר שפורסם היום (ד') בעיתון "וושינגטון פוסט" וברשת הטלוויזיה ABC. הסקר נערך על רקע המשבר הפיננסי, שהגביר את הפסימיות בקרב הבוחרים.

 

מהסקר עולה כי בין הנשאלים שצפויים להצביע, אובאמה מוביל עם 52 אחוזי תמיכה, מול 43 אחוז למקיין. רק לפני שבועיים השניים היו בתיקו סטטיסטי לפי סקר דומה, כשמקיין זכה ל-49 אחוז ואובאמה ל-47 אחוזי תמיכה.

 

המשבר הפיננסי שהביא לקריסת שוק האשראי האמריקני הפך לסוגיה החשובה ביותר לקראת הבחירות שייערכו ב-4 בנובמבר. 52 אחוז מהנשאלים אמרו כי הם מאמינים שהכלכלה נעה לעבר הידרדרות חמורה וארוכת טווח. 80 אחוז אמרו שהם מודאגים מהכיוון שאליו מתקדמת הכלכלה וקרוב לשלושה מכל ארבעה נשאלו דאגו מהזעזועים בשוק המניות. שישה מכל עשרה הביעו דאגה לחסכונות של משפחותיהם.

 

חצי מהנשאלים הגדירו את הכלכלה והתעסוקה כנושא החשוב ביותר, שיקבע כיצד יצביעו. זאת לעומת 37 אחוז בלבד שהשיבו באופן דומה בסקר שנערך לפני שבועיים. מהסקר עולה כי יותר מצביעים מבעבר בוטחים ביכולתו של אובאמה לטפל בכלכלה והוא נתפס כמועמד שהרבה יותר מבין את הבעיות הכלכליות שבפניהם ניצבים כעת האמריקנים.

 

העיתון דיווח כי הסנאטור מאילינוי זוכה ליתרון דו-ספרתי בכל הנוגע לטיפול בבעיות הנוכחיות של וול-סטריט, וכתוצאה מכך חלה עליה בתמיכה הכללית בו. אף אחד משני המועמדים לא הביע התנגדות לתוכנית החירום שהציע ממשל בוש ואשר נדונה בימים אלו עם הקונגרס, ואולם שניהם מתחו עליה ביקורת. הסקר הקיף 1,082 נשאלים, בהם 916 מצביעים רשומים ונערך בין הימים שישי ושני. טעות הדגימה היא בין 3 ל-4 אחוז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צובר מומנטום חיובי. אובאמה
צילום: AFP
יצליח לסגור את הפער בעימות? מקיין
צילום: AP
מומלצים