שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ארגון "בצלם" פתח משרד בוושינגטון

  המשרד של ארגון הזכויות הישראלי בארה"ב יספק לממשל, לקונגרס וליהודי ארה"ב מידע על מצב זכויות האדם בשטחים. מדובר בעליית מדרגה עבור הארגון בעל המוניטין הבינלאומי

  ארגון זכויות האדם "בצלם" פתח אמש (ד') משרד בוושינגטון, שיהפוך למקור מידע לממשל האמריקני ולקונגרס על מצב זכויות האדם בשטחים. "בצלם" שואף להפוך את המשרד בוושינגטון לבסיס פעולה להגברת המודעות של הציבור האמריקני ובעיקר של יהודי ארה"ב למצב בשטחים.

   

  פתיחת המשרד צוינה בטקס שנערך באחד מבנייני הקונגרס בגבעת הקפיטול, שם מתכוונים חברי "בצלם" לפעול. ג'סיקה מונטל, מנכ"ל "בצלם",

  אמרה כי התפקיד של הארגון הוא "להבטיח שהממשלה שלנו מכבדת את זכויות האדם ופועלת על פי העקרונות המוסריים הגבוהים ביותר".

   

  הפעלת "בצלם" בוושינגטון היא עליית מדרגה של פעילות הארגון שצבר מוניטין בינלאומיים והעמדת הפעולות של ישראל בשטחים בפרופיל גבוה אצל מקבלי ההחלטות בוושינגטון ובתקשורת.

   

  מיצ'ל פליטניק, העומד בראש "בצלם" בארה"ב, אומר כי כי "לעיתים קרובות מתמקד הדיון בקרב הידידים האמריקנים של ישראל בתמונה הגדולה של המאמץ הדיפלומטי והולכת לאיבוד המציאות האנושית בשטח". הוא מבהיר כי בכוונתו להעביר לידיעת מחלקת המדינה, הקונגרס, התקשורת ויהודי ארה"ב מידע אמין על מצב זכויות האדם בשטחים כדי ש"ההגנה על זכויות האדם תעמוד במרכז היחסים של ארה"ב וישראל בכל המאמצים הדיפלומטיים".

   

  ארגון "בצלם", שהוקם ב-1989, הוא מרכז מידע שישראלים הקימו על מנת להעביר לציבור ישראלי מידע על הפרות זכויות האדם בשטחים. פעילות הארגון ממומנת על-ידי קרנות של ממשלות בריטניה, נורבגיה, האיחוד האירופי ומכספי תרומות פרטיים.

   

  במשך השנים קנה לעצמו הארגון שם של גוף אמין, שדיווחיו מצוטטים בין היתר בדו"ח השנתי של מחלקת המדינה האמריקנית על מצב זכויות האדם בישראל ובשטחים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות בצלם
  מדווחים על הפרות זכויות האדם בשטחים. בצלם
  באדיבות בצלם
  מומלצים