שתף קטע נבחר

בתו של שטרנהל: בנס לא נפגעו הנכדות שלו

בני משפחתו של חתן פרס ישראל שוהים מאז הבוקר לצד מיטתו בבית החולים "שערי צדק". בתו יעל אמרה ל-ynet: "אבא עכשיו בסדר, הוא מתאושש. הוא לא רוצה שיראו אותו ככה"

"שעתיים לפני כן אני יצאתי מהבית מאותה הדלת. זו הייתה יכולה להיות אני". כך אמרה בצהריים (יום ה') ל-ynet יעל, בתו של הפרופסור זאב שטרנהל, שנפצע הלילה ממטען צינור שהונח בפתח ביתו.

 

ניסיון ההתנקשות - כותרות אחרונות:

 

בתו של חתן פרס ישראל, המאושפז בבית החולים "שערי צדק", הגיעה לבקר אותו ואמרה כי היא מזועזעת מהמקרה: "האחייניות שלי היו בבית, בנס הן לא נפגעו". שטרנהל הוסיפה וסיפרה כי זו לא הפעם הראשונה שאביה נתקל במקרים מסוג זה. "זה לא חדש לו. הוא ראה דברים כאלה בעבר", אמרה.


קטע מהכרוז שנמצא ליד בית הפרופסור

 

"אבא עכשיו בסדר, הוא מתאושש. הוא לא רוצה שיראו אותו ככה", אמרה לאחר שיצאה מחדרו של אביה. היא ציינה כי ככל הידוע לה - לא התקבלו איומים על חיי אביה לפני התקרית. במשטרה טענו עם זאת כי הוא היה נתון להטרדות ואיומים טלפוניים בעת האחרונה.

 

חוקרי המשטרה סבורים כי מניחי המטען בפתח הבית עקבו אחרי שטרנהל כאשר שב לארץ מצרפת, אתמול, בתום שהות של שבועיים. 

 

המטען הונח בפתח ביתו של חתן פרס ישראל והתפוצץ בשעת לילה, כאשר נעל את דלת הבית. הוא נפגע קל ברגליו. במשטרה חושדים כי הרקע למעשה הוא מה שהוגדר כ"אידיאולוגי" ובחקירה שותף גם השב"כ. במסגרת הסריקות סמוך לבית - נמצא כרוז המציע פרס כספי גדול למי שיהרוג חברי "שלום עכשיו".

 

סגן מנהל בית החולים, ד"ר עובדיה שמש, אמר כי "פרופ' שטרנהל נפגע ברגלו הימנית

מחדירה של שלושה רסיסים, מתוכם אחד בירך. הוצאנו את הרסיסים, הכנסנו נקז וניקינו את המקום". ד"ר שמש הוסיף ואמר כי מצבו של שטרנהל הוא טוב. "הוא נמצא במצב רוח טוב ובהכרה מלאה. הוא מחייך וממשיך לקבל טיפול". עם זאת, הוא יישאר בבית החולים עד מחר בבוקר.

 

במשטרת מחוז ירושלים אמרו כי הם רואים בחומרה את הניסיון "לפגוע באיש רוח בשל דעותיו הפוליטיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעל וזאב שטרנהל. ארכיון
צילום: גיא אסיאג
הנזק בביתו של פרופ' שטרנהל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים