שתף קטע נבחר

נגיד בנק ישראל חתם על שטר הפרוזבול

לקראת ראש השנה, חתמו נגיד בנק ישראל והמפקח על הבנקים על שטר "פרוזבול". המשמעות: מניעת מחיקת חובות אוטומטית בסוף שנת השמיטה במסגרת מצוות "שמיטת כספים"

רק השבוע פורסמה קריאתם של רבנים ואנשי רוח לראשי המערכת הבנקאית לפעול ברוח היהדות ולמחוק עם תום שנת השמיטה את חובות הלקוחות הפרטיים שבמצוקה. לקראת ראש השנה, חתמו נגיד בנק ישראל והמפקח על הבנקים על שטר "פרוזבול", המונע מחיקת חובות אוטומטית בסוף שנת השמיטה במסגרת מצוות "שמיטת כספים". 


פרוזבול. גרסת 2008  (צילום: דוד וזנה)

 

ללשכתו של הנגיד סטנלי פישר הגיעו אתמול בכירי הבנק המרכזי, בהם המפקח על הבנקים רוני חזקיהו, היועצת המשפטית טידה שמיר וראש מטה לנגיד גבריאל פישמן. הרב יוסף אליהו, בנו של הרב הראשי לשעבר הרב מרדכי אליהו, ערך את טקס החתימה, ואיתו חבר ועד העובדים הארצי וחבר ועד בית הכנסת של הבנק, דוד וזנה.

 

במצוות שמיטת כספים נמחקים בסוף שנת השמיטה חובות האנשים הפרטיים, זאת כדי לאפשר את שיקומם של החייבים הנתונים במצוקה כלכלית. המשמעות מבחינת הבנקים היא כי כל חובות הלקוחות יימחקו אך יחד איתם גם כל הפיקדונות. כדי למנוע זאת יש לחתום על שטר "פרזובול" המעביר את הזכויות על החוב לבית הדין, שעליו, כגוף ציבורי, לא חלה המצווה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
נגיד בנק ישראל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים