שתף קטע נבחר

גאידמק: "הבנקים גנבים - עושים נגדי פשעים"

בשורה של התבטאויות חריפות מהרגיל אמר גאידמק באירוע בירושלים: "המזרחי, הפועלים ולאומי צריכים לצאת מהארץ - הם לא יהודים. האחים ויליגר, קושניר ואורי שני הם אנשים קטנים שמנצלים את הרוח הישראלית כדי לגנוב. ויליגר הוא נוכל, ושני לא עבד מעולם ורק לקח ממני"

לא עוצר. ארקדי גאידמק תקף בצהריים (יום ו') בחריפות רבה בנקים בישראל ואנשי עסקים.

 

בין השאר אמר המילארדר שנקלע לבעיות פיננסיות: "לא לקחתי שקל אחד מאף אחד. הקהילה העסקית והבנקים בישראל הם לא הגונים. הם גנבו ממני. הבנקים הם גנבים ונוכלים. המזרחי, הפועלים ולאומי מבצעים נגדי פשעים. הם צריכים לצאת מהארץ. הם לא יהודים, ופועלים נגד האנשים שלנו. ישראל צריכה להיות מאוחדת, שכל היהודים ידאגו אחד לשני.

 

"האחים ויליגר, קושניר ואורי שני הם אנשים קטנים שמנצלים את הרוח הישראלית כדי לגנוב. ויליגר הוא נוכל, ושני לא עבד מעולם ורק לקח ממני".

 

ימים לא קלים

 

את הדברים הקשים השמיע גאידמק בטקס הרמת כוסית שקיים מועדון הכדורגל שבבעלותו, בית"ר ירושלים, במתחם האימונים בשכונת בית-וגן שבבירה. הוא נשא דברים בעברית ואמר: "אני שמח להיות פה עוד שנה, ושמח שיש לנו היום קבוצה חזקה ומצוינת. אנחנו אלופים ונהיה אותו דבר גם בשנה הבאה. שנה טובה וחג שמח".


לאחר הברכות - דברים חריפים. גאידמק והשחקנים (צילום: דודי ועקנין)

 

לאחר מכן התראיין לנציגים של כלי התקשורת, ואז תקף את הקהילה העסקית באופן חריף. בין היתר הצהיר: "אני אשאר כאן לנצח", לפני שחזר לתקוף את הבנקים ואת אנשי העסקים.

 

מבנק הפועלים נמסר ל-ynet בתגובה כי "הדברים אינם ראויים לתגובה". בבנק המזרחי סירבו להגיב. מבנק לאומי נמסר: "אין תגובה". מטעמו של אורי שני נמסר: "ישראל היא מדינת חוק. הסכמים יש לכבד עד התו האחרון". האחים ויליגר סירבו להגיב לדבריו של גאידמק.

 

יממה סוערת

בית-המשפט המחוזי בתל-אביב אישר אתמול לאנשי העסקים לוי קושניר ובלרם צ'יינרי צו עיקול על כל הנכסים של גאידמק בישראל. בין היתר מדובר במניות בחברות הציבוריות, אוסיף, וילי פוד, גילאון ואמריס, וביתו של גאידמק בקיסריה.

 

בית-המשפט קיבל את בקשתו של עו"ד אלכס הרטמן ממשרד ש.הורוביץ להטיל את העיקול לאחר שגאידמק לא שילם חוב של 22.9 מיליון דולר לקושניר וצ'יינרי. אמש אושרה גם בקשתו של שני מבית-המשפט, והורחב צו העיקול הראשוני שניתן על מניות אוסיף שבידי גאידמק.

 

מוקדם יותר אתמול רכש עו"ד יוסי שגב את מניות השליטה (67%) בחברת האחזקות אוסיף מידי גאידמק תמורת 110 מיליון שקל, בתוספת פרמיה של 23 מיליון דולר. הכסף שיקבל משגב ישמש את גאידמק לתשלום חובותיו לבנק מזרחי-טפחות. העסקה נחתמה במהלך דיון בבית-המשפט המחוזי בתל-אביב על חובותיו של גאידמק לבנק.

 

במסגרת ההסכמה בין שגב, גאידמק ומזרחי-טפחות, ישלם שגב תוך 5 ימי מסחר בבורסה לבנק המזרחי 110 מיליון שקל, ובכך יחסל את החוב של גאידמק כלפי הבנק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גאידמק, היום בבירה
צילום: דודי ועקנין
מומלצים