שתף קטע נבחר

השליטה בחיפה כימיקלים עברה מגנגר לטראמפ

משפחת טראמפ מארצות-הברית הגיעה לשליטה בחברה לאחר שרכשה מניות שהחזיק בנו של אריה גנגר. לחברה 1,000 עובדים ומחזור פעילותה מוערך ב-900-800 מיליון דולר בשנה

אריה גנגנר ומשפחת טראמפ היו הבעלים של חברת TRI, שהחזיקה בחיפה כימיקלים. בימים האחרונים רכשה משפחת טראמפ את מניותיו של שגיא גנגר - בנו של אריה. לאחר שהושלמה העסקה, מחזיקה המשפחה יותר מ-50% ממניות החברה.

 

עדיין לא ברור מה כוונותיה של משפחת טראמפ לגבי המפעל, והאם רכישת המניות נעשהת בהסכמת כל השותפים. כמו כן לא ידוע תג המחיר שנקבע בעסקה.

 

מנכ"ל ויו"ר דירקטוריון החברה, אבי פילוסוף, אישר את הידיעה, ואמר כי אכן נמסר לו כי השליטה בחברת TRI עברה למשפחת טראמפ. מדובר במשפחה יהודית מפלורידה, ארצות-הברית. בעבר החזיקה בשליטה בחברת ההשקעות גמול, והיתה בין מקימי בית איזי שפירא לילדים הסובלים ממוגבלויות ברעננה. 

 

לא ברור מה מתכננת משפחת טראמפ לחיפה כימיקלים, המעסיקה כ-1,000 עובדים בשני מפעלים - בחיפה ובדרום, ומגלגלת מחזור פעילות 900-800 מיליון דולר בשנה. החברה עוסקת בייצור דשנים לחקלאות וכימיקלים לתעשיה ולסקטור המזון. חלק הארי מתוצרתה מיועד לייצוא, והיא נהנתה בחודשים האחרונים מעלייה בביקוש למוצריהּ בשל משבר המזון בעולם.

 

מצבהּ של החברה השתפר בשנתיים האחרונות, ושיעורי הרווחיות שלה גדלו. ההנהלה הגיעה להסכמות עם מערכת הבנקאות, ובעיקר בנק הפועלים, בקשר למבנה החובות של החברה שהעיבו בעבר על מאזנה ואיימו על פעילותה.

 

על פי הערכות, בנק הפועלים שנאלץ בעבר לבצע הפרשה לחובות אבודים בגין חובותיה של החברה, אף ביצע החזר הפרשות ברבעונים האחרונים בשל השיפור שחל במצבה.

 

המפעל - הנחשב לאחד מהמזהמים הגדולים - הגיע להבנות עם המשרד להגנת הסביבה בדבר הפחתת הזיהום התעשייתי. בד בבבד הושג הסכם עם ההסתדרות לגבי הקמת ועד במפעל החברה בדרום. זאת, לאחר שבעבר ניסתה החברה לשבור את הניסיון להקים ועד עובדים במפעל.

 

המידע הראשוני הגיע באמצעות האימייל האדום - ynet כלכלה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אופירה יוחנן
אריה גנגר
צילום: אופירה יוחנן
מומלצים