שתף קטע נבחר

שניים סינים הולכים בחלל

לפני שעה קלה ביצע הטייקונאוט הסיני זיי ז'יגאנג את הליכת החלל הסינית הראשונה בהיסטוריה. ז'יגאנג שהה בחלל החיצון כרבע שעה, הניף לעיני המצלמה את הדגל הסיני ואמר "ברכות לכל בני העם הסיני ולכל המין האנושי"

טייקונאוט סיני ביצע לפני שעה קלה את הליכת החלל הראשונה בתולדות האומה הסינית. מדובר באבן דרך בתכנית החלל השאפתנית של סין, המקרבת את המדינה למעמד של מעצמת חלל. מפקד המשימה, זיי ז'יגאנג (Zhai Zhigang), ריחף אל מחוץ לצהר המילוט של רכב החלל שאנז'ו-7 ושהה בחלל החיצון למשך כ-13 דקות, בטרם שב לחללית וסגר מאחוריו את פתח הצהר.

 

"אני מרגיש מצוין" אמר ז'יגאנג, "ברכות לכל בני העם הסיני ולכל המין האנושי". עמיתו של זיגאנג, הטייקונאוט ליו בומינג (Liu Boming), הגיח גם הוא לשנייה אל מחוץ לרכיב המסלולי של החללית, על מנת להגיש לז'יגאנג את דגל סיני. ז'יגאנג נופף בדגל לעיני המצלמה שתיעדה את הליכת החלל, בעוד חבר הצוות השלישי, ג'ינג הייפאנג (Jing Haipeng), ניווט את החללית מתוך תא הנחיתה.

 

לשאנז'ו-7 שלושה רכיבים: רכיב מסלולי, תא נחיתה ומכלול שירות. תא הנחיתה הוא הרכיב היחיד שיחזור לכדור הארץ, עם תום המשימה ביום ראשון. מכלול השירות מספק לטייקונאוטים את תנאי המחייה במהלך המסע. הרכיב המסלולי הוא החלק ממנו יצאו ז'יגאנג ובומינג להליכת החלל. הרכיב כולל גם ציוד לעריכת ניסויים והוא יכול להישאר בחלל החיצון כתחנת חלל בלתי מאוישת. עתה, משהושלמה הליכת החלל הראשונה של הסינים, תעבור תכנית החלל של האומה הגדולה בתבל לאתגר הבא שלה, הרכבת תחנת חלל משני רכיבים מסלוליים שיחוברו יחדיו. תחנה זו תאפשר לסינים לערוך מחקרים בתנאים השוררים מחוץ לאטמוספרת כדור הארץ ללא תלות במעצמות חלל אחרות, המתפעלות את תחנת החלל הבינלאומית.

 

צפו בסרטון המתעד את הליכת החלל הסינית - כאן

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
זיי ז'יאנג יוצא לחלל החיצון
צילום: רויטרס
מומלצים