שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ארה"ב הציבה מכ"ם חדיש נגד טילים בישראל
  השבועון "דיפנס ניוז" פרסם כי בשבוע שעבר הובא לארץ מכ"ם המבוסס על קרני X, שנועד להאריך באופן ניכר את זמן ההתרעה הניתן לישראל מפני שיגור טילים לעברה

  סיוע אמריקני נגד הטילים מאיראן. ארצות הברית הציבה בישראל מכ"ם חדיש שנועד לשפר את ההתמודדות מול איום הטילים. כך פרסם בסוף השבוע השבועון "דיפנס ניוז".

   

  על פי הדיווח, המכ"ם החדיש הוטס בכמה מטוסי מטען גדולים לבסיס נבטים שבנגב, לפני שבוע בדיוק.

   יחד עם הציוד הגיעו 120 אנשי צוות, בהם נציג של הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים. את המכ"ם אמורים לתפעל אנשי צוות אמריקנים.

   

  המכ"ם שהוצב הוא מתוצרת חברת "ריית'און", המייצרת בין היתר גם את טילי ה"פטריוט" והוא מבוסס על קרניים בתחום X, המאפשרות גילוי ומעקב אחר טילים בליסטים סמוך יותר למועד שיגורם. מערכת דומה הוצבה בידי ארה"ב גם ביפן, לפני כשנתיים ונחלה הצלחות רבות באיתור שיגורי טילים בצפון קוריאה.

   

  הצבת המכ"ם והארכת זמן ההתרעה הניתן לישראל מפני מתקפת טילים יאפשרו התגוננות משופרת. בעתיד - הארכת ההתרעה תאפשר לישראל לשפר גם את היכולת ליירט טילים בליסטים, באמצעות טיל ה"חץ 3", שעדיין נמצא בשלבי פיתוח ואינו מבצעי.

   

  ארצות הברית כבר הציבה בעבר, לתקופות קצרות, מערכות טילי "פטריוט" שנועדו לשפר

  את ההתמודדות הישראלית מול איום הטילים. כעת, לראשונה מדובר במערכת ייעודית שנועדה לאתר שיגורים של טילים בליסטים מתקדמים - והיא צפויה להיות מוצבת כאן לזמן ארוך.

   

  יחד עם המכ"ם הוטסו לארץ רכיבי תפעול נלווים, הכוללים מערכות קרור, גנרטורים, אספקה לוגיסטית ועוד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  האיום מתקרב? שיגור טיל איראני
  צילום: רויטרס
  מומלצים