שתף קטע נבחר

צילום: ויז'ואל/פוטוס

להיפרד בכבוד

"בתי הדין פועלים לסייע לנשים העגונות ומסורבות הגט במגוון אמצעים. הם סייעו להתרת כ-120 נשים בשנת 2007 וממשיכים את הטיפול בכ-370 מקרים נוספים. וגם: יש מסורבים יותר ממסורבות". מנכ"ל בתי הדין הרבניים, הרב אלי בן דהן, מגיב למסורבות שהופיעו ב-ynet ומאחל להן גם הוא - שנה של חופש

גירושין הוא הליך כואב לבני הזוג, המלווה לעיתים במאבקים לגבי חלוקת רכוש ומשמורת ילדים. 95% מהזוגות המתגרשים בישראל מסיימים הליך זה תוך שנה, מתוך כוונה למנוע כאב ונזק לילדים. עם זאת, חלק קטן מהם לא משכילים לסיים את ההליך בקצרה ובכבוד הדדי, ונגררים למאבקים הגורמים נזק לכל המעורבים ובמיוחד לילדים המשותפים. 

 

 

בתי הדין הרבניים פועלים רבות לסייע לנשים העגונות ומסורבות הגט במגוון אמצעים, ביניהם: הטלת סנקציות על סרבני גט בהתאם לקבוע בחוק, הטלת מאסר סרבני גט, צווי הרחקה לבעלים אלימים, צווי הבאה לסרבני גט, צו עיכוב יציאה מהארץ, מינוי חוקרים פרטיים לאיתור סרבני גט, סיוע לבני הזוג בהליכי ייעוץ וגישור וכן משלוח שליחים לקצווי עולם להעברת גט בידי שליח. 

 

בשנת 2007, לדוגמא, הותרו כ-120 עגונות ומסורבות גט בסיוע בתי הדין הרבניים. ממחקר שנערך על ידי הנהלת בתי הדין הרבניים עולה כי בישראל חיות כיום כ-180 עגונות ומסורבות גט וכ-190 מסורבי גט, אשר מטופלים באחד מהאמצעים דלעיל או בכמה במקביל. 

 

הנהלת בתי הדין הרבניים מקווה כי בשנה החדשה זוגות המצויים בהלכי גירושין יפתחו דף חדש ויסיימו את הליכי הגירושין בהסכמה, תוך שמירה על כבוד הדדי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב אלי בן דהן
צילום: חיים צח
מומלצים