שתף קטע נבחר

מחירי הבתים בארה"ב צנחו ב-16%

כך עולה ממדד קייס שילר שפורסם בארה"ב. ההערכה היא כי מחירי הבתים בבוסטון, אטלנטה וערים נוספות הגיעו לתחתית

עוד נתון שלילי על שוק הדיור בארה"ב: מחירי בתים פרטיים בארצות הברית רשמו בחודש יולי ירידה בשיעור של 16.3% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בכך המשיכה מגמת הירידה שאיפיינה את שוק הנדל"ן האמריקאי בשנתיים האחרונות - כך עולה ממדד קייס שילר שפורסם אתמול (ג') בארה"ב.

 

מדד קייס שילר משקלל מחירי בתים בעשרים ערים מרכזיות בארצות הברית. המדד ירד בחודש יולי ב-0.9% לעומת חודש יוני. מאז שיאה של בועת הנדל"ן בארצות הברית בשלהי יולי 2006 צנח המדד ב-19.5%.

 

המשמעות של נתונים אלו היא שיש סימנים להאטת קצב הירידה של מחירי הבתים באיזורי המטרופולין בארצות הברית, אך עדיין אין סימן כי המחירים הגיעו לתחתית. בדיקת נתוני הדו"ח באופן פרטני מראה כי שוק הדיור בלאס וגאס הינו החלש ביותר בארצות הברית.

 

בלאס וגאס ירדו המחירים ב-29.9% בין יולי האחרון ליולי אשתקד, ובכך השלימו ירידה של 34.3% מהשיא אליו הגיעו באוגוסט 2006. הירידות בערים מיאמי ופניקס הסתכמו ב-29.3% ו-28.2% בהתאמה.

 

הדו"ח מציין, עם זאת, כי אחדות מהערים מראות סימנים של עליית מחירים, ומכאן אפשר להסיק כי מחיריהן הגיעו לתחתית, וכעת הם עולים. ערים אלו הן אטלנטה, בוסטון, דאלאס, דנבר ומיניאפוליס.

 

הידיעה המלאה התפסרמה באתר "כלכליסט"


פורסם לראשונה 30/09/2008 21:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שוק הנדל"ן בארה"ב: בעיקר מוכרים
צילום: רויטרס
מומלצים