שתף קטע נבחר

הג'וב האיטלקי

נשיא איטליה לשעבר, פרנצ'סקו קוסיגה, מגלה כיצד שיתף השלטון ברומא פעולה עם ארגוני הטרור הפלסטינים בשנות ה-80, ומזהיר: "היום יש הסכם דומה עם החיזבאללה בלבנון"

הרגע המביש בתולדות איטליה: בראיון בלעדי ל"ידיעות אחרונות" מודה לראשונה נשיא איטליה לשעבר, פרנצ'סקו קוסיגה, כי ארצו התירה למחבלים פלסטינים לבצע פיגועים נגד יהודים וישראלים בשטחה, תמורת הימנעות מפיגועים נגד מטרות איטלקיות.

 

"בתמורה ל'יד חופשית' באיטליה", מגלה קוסיגה, "הפלסטינים הבטיחו את ביטחון מדינתנו ויעדים איטלקים מחוץ לגבולות המדינה מפני פעולות טרור - כל עוד היעדים הללו לא שיתפו פעולה עם הציונות ועם מדינת ישראל".

 

על הרקע הזה ביצעו אש"ף והחזית העממית לשחרור פלסטין פיגוע נגד מתפללים יהודים באוקטובר 1982, שבו נהרג ילד בן שנתיים, ופיגוע נגד דלפק אל-על בשדה התעופה ברומא, שבו נהרגו 17 איש. בבוקר הפיגוע בבית הכנסת, אגב, קיבלו השוטרים שאיבטחו אותו הוראה להיעלם מהשטח.

 

וזה לא נגמר: לדברי קוסיגה, לאיטליה יש כיום הסכם דומה עם חיזבאללה. כוחות יוניפי"ל מוזמנים לנוע בדרום לבנון בחופשיות וללא חשש לחייהם, בתמורה לעצימת עין ומתן אפשרות לחיזבאללה להתחמש מחדש. "במקרה של החיזבאללה אני יכול לקבוע בוודאות שקיים הסכם בין הצדדים".

 

  • הסיפור המלא - בגיליון סוף השבוע של "ידיעות אחרונות"
יד חופשית באיטליה. יאסר ערפאת
צילום: איי אף פי
מומלצים