שתף קטע נבחר

הכל כשר לשם הניגוח

השמאל הישראלי מגלה חוסר אחריות כשהוא מזדהה עם טענות האויב אם נקרית לו הזדמנות לפגוע ביריביו מימין

לאחר שנמצאה גופתו של רועה הצאן יחיא מיניה מעקרבה, נער פלסטיני בן 15, ליד המושב גיתית שבבקעת הירדן, טענו הפלסטינים כי הוא נורה בידי מתנחלים. ר'סאן דר'גלאס, האחראי על המועצות המקומיות באזור שכם אף הגדיל לעשות ותיאר כיצד "הרועה הוצא להורג ונורה יותר מ-20 פעמים מטווח אפס. רכב בצבע לבן השייך למתנחלים, החל לרדוף אחרי הנער וכשהשיגו אותו - ירו עליו".

 

במשך יומיים זכו המתנחלים ב"עליהום" תקשורתי. "עדויות" הפלסטינים שודרו וצוטטו שוב ושוב, ולמסיבת השיסוי נגד "המתנחלים פורעי החוק" הצטרפו ראש הממשלה אהוד אולמרט, שומר חוק ידוע, השר חיים רמון, מגדלור מוסרי בעצמו, והשר אהוד ברק, אודותיו חבל להכביר מילים.

 

לאחר שמנת הרעל טופטפה כראוי לכל אוזן ישראלית, הודיעה המשטרה כי הנער נהרג ממשחק בנפל כששיחק ברימון 40 מ"מ שמצא בשטח.

 

איש מהשרים או ראש הממשלה שבעצמם חשודים או מורשעים בפלילים, כמו גם כותבי המאמרים בתקשורת, המגישים או העורכים, לא התנצלו ולא היכו על חטא ההכפשה, ההסתה והשינאה. הם אף פעם לא מתנצלים, אלא סומכים על זיכרונו הקצר של הציבור.

 

אירועי השבוע הזה החזירו אותי באחת לספטמבר 1995. באחד הלילות התחוללה מהומה בעיירה חלחול שמצפון לחברון. שלושה חיילים ישראלים במדי צה"ל פרצו באישון לילה למספר בתים, שדדו כסף מזומן ורכוש ואף רצחו ביריות ערבי תושב המקום. דקות ספורות לאחר פרסום הידיעה קיבל עצמו אחריות למעשה ארגון ימני קיצוני בשם אי"ל. הארגון הזה, כך התברר לאחר מכן, הופעל על ידי אבישי רביב ששימש במשך כעשר שנים סוכן-מדיח של השב"כ.

 

רביב ביצע במשך שנים פעולות אלימות רבות נגד ערבים וכנגד פוליטיקאים מהשמאל. נשיאת בית המשפט העליון היום ופרקליטת המדינה דאז, דורית ביניש, הורתה לסגור תיקים פליליים שנפתחו נגדו, אך פעולותיו הבאישו פעם אחר פעם את תדמיתו של היישוב היהודי בחברון ושל המתנחלים בכלל.

 

רביב גם ארגן, יתכן שאף בעידוד מפעיליו מהשב"כ, תקיפה של אישי ציבור ומפקדי צבא כיוסי שריד, שולמית אלוני והאלוף אילן בירן, ואף קרא בצורה ברורה ומפורשת לרצח ראש ממשלת ישראל יצחק רבין. בכל הפעולות הללו הוא הציג את עצמו כאיש ימין הנלחם ב"שמאל הבוגדני".

 

האירוע בחלחול היה השיא. ישיבת הממשלה נפתחה בדיון אודות האירוע החמור, והשר יוסי שריד ניצל את ההזדמנות לדרוש את גירושם יהודי חברון מבתיהם. גם ראש הממשלה המנוח יצחק רבין קרא להילחם בימין הקיצוני. האם ידע רבין כי אבישי רביב בעצם מקבל משכורת ממשרדו-שלו?! האם עודכן על ידי ראש השב"כ דאז, כרמי גילון, כי כל מעשי ההתפרעויות וההסתה, האלימות והאיומים של רביב מטרתן אחת: להבאיש את ריח המתנחלים בעיני הישראלים?!

 

לאחר שבוע התברר כי את הרצח והשוד בחלחול ביצעה כנופיית שודדים ערבים, שהתחפשה לחיילי צה"ל, על רקע פלילי. למתנחלים לא היה כל קשר לכך, אך מנת הרעל והשנאה כלפיהם כבר הופצה והוטמעה. שריד ורבין, כמו גם ביניש וגילון, לא ביקשו מרבבות המתנחלים סליחה על ההסתה וההשמצה.

 

בעקבות הרצח וה"אחריות" שקיבל על עצמו רביב, זכו יהודי חברון בחודשים שלאחר-מכן לברד בלתי פוסק של אבנים ובקבוקי תבערה מערביי חלחול. בנס לא נשפך דם.

 

לא אפול מהכיסא אם בעוד ימים אחדים תחשוף המשטרה כי לא אנשי ימין מעורבים בפיצוץ ליד ביתו של פרופ' שטרנהל.

 

הימין הישראלי מגלה חוסר אחריות פעם אחר פעם אחר פעם כשהוא מאשים את כל מתנגדיו הפוליטיים בבוגדנות, איבוד ערכים וחוסר נאמנות. אך השמאל הישראלי מגלה את אותו חוסר אחריות פעם אחר פעם אחר פעם, כשהוא מזדהה לחלוטין עם טענות האויב, ולא עוצר אפילו לרגע אם נקרית לו הזדמנות לפגוע ביריביו הפוליטיים מימין.

 

רגע לפני יום כיפור אולי כדאי שנחליט כולנו לנהוג קצת אחרת.

  

ח"כ אורי אריאל, יו"ר סיעת האיחוד הלאומי-מפד"ל

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים