שתף קטע נבחר

סקייפ מודה: השותפה הסינית שמרה שיחות גולשים

חברת הטלפוניה באינטרנט מתנצלת על כך ששותפתה הסינית, TOM, שמרה במאגר שיחות צ'ט עם מילים הקשורות בנושאים פוליטיים. סקייפ טוענת כי הדבר נעשה ללא ידיעתה וללא הסכמתה

חברת הטלפוניה באינטרנט סקייפ הודתה אמש (ה') כי שותפתה הסינית TOM עקבה אחרי המשתמשים שלה בסין, ושמרה הודעות טקסט של גולשים שהשתמשו בתוכנה המשותפת Skype-TOM. זאת ללא ידיעת סקייפ.

 

החברה, שבבעלות אתר המסחר eBay, התנצלה לאחר שחוקרים באוניברסיטת טורונטו דיווחו כי שיחות צ'ט בתוכנה המכילות מילים הנוגעות לנושאים פוליטיים רגישים, כמו "עצמאות טאיוואן" מנוטרות ונשמרות במאגר הכולל את פרטי המשוחחים, וכי לממשלה הסינית וכן לגורמים נוספים יש גישה למאגר הזה המכיל מליוני רשומות.

 

ג'ניפר קאוקין, דוברת סקייפ אומרת כי פירצת הפרטיות בשרתים תוקנה. עם זאת, ציינה כי החברה עדיין צריכה לדבר עם TOM, אחרי שגילתה כי החברה הסינית שינתה את מדיניות הפרטיות על דעת עצמה. קאוקין הוסיפה כי לא מפתיע ש"יתכן שהממשלה הסינית מנטרת את התקשורת במדינה".

 

קאוקין גם כתבה בהודעת דואר אלקטרוני ששלחה, שב-2006 סקייפ כבר הכירה באופן פומבי בעובדה שעל מנת להענות לדרישות של המחוקק בסין, על TOM היה להפעיל מסנן מילים לצ'ט של התוכנה מבלי לפגוע בפרטיות הגולשים, אך המדיניות של TIM השתנתה, כותבת קאוקין. 

 

"כחברה סינית", נכתב בתגובה מ-TOM, "אנחנו נצמדים לחוקים ולתקנות בסין, היכן שאנו פועלים. אין לנו תגובה נוספת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המשתמשים הסינים היו תחת מעקב
מומלצים