שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חיזבאללה נגד אלוף הפיקוד: ישראל תתמוטט
  בראיון לעיתון באיחוד האמירויות כינה בכיר בחיזבאללה את ישראל "מדינת קרטון שתתמוטט בידי לוחמי ההתנגדות". הוא הגיב לאיומי אלוף פקוד הצפון בראיון ל"ידיעות אחרונות" ואמר: "ישראל, המתוסכלת בשל בעיות פנימיות רבות, אינה מסוגלת לפתוח במלחמה חדשה"

  הצהרותיו של אלוף פיקוד צפון, גדי אייזנקוט, ב"ידיעות אחרונות" בסוף השבוע, לפיהן צה"ל יגיב במלחמה עתידית באופן לא פרופרציונלי נגד כפר שממנו יירה חיזבאללה טילים לעבר לבנון, לא גרמו לפאניקה בחיזבאללה. בכיר בארגון מגיב בזלזול לדברים ואמר שהוא אינו חושש מאיומיה של ישראל. 

   

  בראיון המתפרסם הבוקר (יום א') בעיתון "אל-איתיחאד", היוצא לאור באיחוד האמירויות, אמר הבכיר כי חיזבאללה נמצא בכוננות מלאה. את ישראל הוא כינה: "מדינת קרטון אשר תתמוטט בידי לוחמי ההתנגדות, אשר השיגו את הניצחון המזהיר נגד היישות הגוזלת את אדמת פלסטין בשנים 2000 ו-2006".

   

  אותו בכיר הוסיף כי ארגונו לא מאמין שישראל תפתח במתקפה בלבנון: "ישראל, המתוסכלת בשל בעיות פנימיות רבות, אינה מסוגלת לפתוח במלחמה חדשה נגד לבנון", הוא הוסיף כי דבריו של האלוף אייזנקוט הם "מלחמה תקשורתית". בכיר חיזבאללה שב והזכיר את דבריו של מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, מנאומו האחרון לרגל "יום ירושלים" ולפיו בין אם ישראל תשלח חמש או שמונה אוגדות ללבנון - הן יושמדו.

   

  בראיון ל"ידיעות אחרונות", אמר האלוף אייזנקוט בין היתר כי המלחמה הבאה, אם וכאשר תפרוץ, צריכה להיות מכרעת במהירות, בעוצמה, בלי קריצות לדעת הקהל העולמית. "יש לנו היכולת לעשות את זה. יש לי כוח אדיר ביחס למה שהיה. אין לי תירוץ לאי השגת היעדים שיוטלו עליי", הוא אמר.

   

  "חיזבאללה מבין היטב שהירי שלו מתוך כפרים יביא לחורבנם. לפני שנסראללה ייתן הוראה לירות לעבר ישראל, הוא יצטרך לחשוב 30 פעם אם הוא רוצה להחריב את בסיס התמיכה שלו בכפרים. זה לא עניין תיאורטי אצלו. האפשרות של פגיעה באוכלוסייה היא המרסן העיקרי של נסראללה והסיבה לשקט בשנתיים האחרונות". הוא ציין כי היקף החימוש של ישראל גדל פי 100 מאז המלחמה לפני יותר משנתיים.

   

  העיתון "א-שרק אל-אווסט" היוצא לאור בלונדון, דיווח כי ארגון פלסטיני חדש, הנושא את השם "גדודי חיזבאללה בפלסטין" הודיע בכרוז שהפיץ על הקמתו. לפי הכרוז, אנשיו הם פורשים מארגונים פלסטינים אחרים אשר מטרתם "להילחם בכיבוש". הארגון טוען כי הוא ארגון סוני, ללא קשר לחיזבאללה הלבנוני וכי מטרתו היא "הג'יהאד בשם אללה ומלחמה באויבי האסלאם". הארגון טוען עוד כי הוא פועל למען "האינטרס הפלסטיני הלאומי". העיתון מציין כי לא ניתן לקבוע את מיהמנות הודעה זו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אנשי חיזבאללה בלבנון
  צילום: רויטרס
  צילום: אלי אלגרט
  האלוף אייזנקוט. הזהיר
  צילום: אלי אלגרט
  מומלצים