שתף קטע נבחר

הזכאים לא מנצלים את מס ההכנסה השלילי

על פי הערכות,ישנם כ-70 אלף זכאים למענק מס הכנסה שלילי אך רק כ-3,000 משפחות ביקשו לקבלו. באוצר "חוסכים" מיליוני שקלים עקב אי ידיעת הציבור את זכויותיו

כנראה הישראלים לא הפנימו לחלוטין את תוכנית "מס הכנסה שלילי." התוכנית, שאמורה לעזור לכמה אלפי בעלי משפחות עניות בארבעה אזורים בישראל, יצאה לדרך לא מזמן. אולם על פי נתונים שהגיעו ל"ידיעות אחרונות," רק כ-3,000 משפחות שהיו זכאיות לקבל את התוספת למשכורת, פנו בבקשה לקבל אותה.

 

התאריך האחרון להגשת הבקשה לזכאות הוא ב-30 לספטמבר של שנת המס, שלאחר השנה שבגינה נתבע המענק. עם זאת, בשנת 2008 בלבד, ניתן להגיש תביעות בגין הכנסות בשנת המס 2007, עד ליום 31.12.08. 

 

על פי הערכות, באזורים בהם מותר לבקש את מענק מס הכנסה שלילי יש כ-70 אלף זכאים. האזורים העיקריים הם אזורי ירושלים, חדרה, נצרת ואשקלון וכל היישובים שבאותם אזורים. במשרד ראש הממשלה עבדו רבות על תוכנית תשלום מס הכנסה שלילי למשפחות שבהן ההורים עובדים אך משתכרים מעט, ויש להם לפחות שני ילדים.

 אולם, על פי הנתונים, כנראה שהציבור לא יודע את זכויותיו, ובמשרד האוצר "חוסכים," לפי שעה, תשלומים של מיליוני שקלים לזכאים.

 

יוזם חוק מס הכנסה שלילי, שר האוצר לשעבר ח"כ סילבן שלום (ליכוד) אמר ביום שישי כי "פקידי האוצר ממשיכים לעשות הכל על מנת לטרפד את יישום החוק ונראה כי הם גם מצליחים בכך. משרד האוצר רוצה להרוג את תוכנית מס הכנסה שלילי והוא במו ידיו הפך אותה ל'פלופ' נוראי.

 מי שמטעה את הציבור ומתהדר שהוא יזם את הרפורמה ועומד מאחורי אישור החוק, מנסה למנוע מהזכאים לקבל את הכסף."

 

במשרד האוצר מכחישים מכל וכל שמנסים לטרפד בו את החוק וטוענים כי כניסת מס הכנסה שלילי לתוקף החל בחודש אוקטובר 2008 פורסמה בהבלטה בכלי התקשורת, וכי באוצר מעוניינים מאוד ששיטת הסיוע למשפחות העניות שבהן ההורים עובדים תצליח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
זכאים - אך לא מודעים?
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים