שתף קטע נבחר

האפיפיור: המשבר מוכיח - אמונה עדיפה על כסף

האפיפיור, בנדיקטוס ה-16, אמר בצהריים (יום ב') כי המשבר העולמי בכלכלה מוכיח כי אמונה באל עדיפה על רדיפת הון ובצע כסף. "אנחנו רואים כעת את הבנקים הגדולים קורסים ובעקבותיהם נעלם גם הכסף, ומגלים שזה כלום", הסביר ראש הכנסייה הקתולית.

 

האפיפיור השתמש בדימוי מעולם התנ"ך, ואמר כי כל מי שמתעלם מדבר האל ומעדיף במקום לרדוף אחר הון, למעשה בונה את ביתו על "חול" ולא על "היסודות המוצקים" של האמונה. דברים אלה התייחסו במרומז לקריסת ענקי המשכנתאות פאני מיי ופרדי מק.

 

"מי שבונה את ביתו במציאות הזו, ומסתמך על דברים חומריים, על הצלחה כלכלית, בונה את ביתו בחול. רק דברי האל הם היסודות של המציאות", אמר האפיפיור.

 

הטלטלה הכלכלית נחשבת לקשה ביותר מאז "השפל גדול" של המאה ה-20. המשבר העלים מאות מיליארדי דולרים במניות וגרם לקריסת מוסדות כלכליים ענקיים, שנחשבו עד לפני כמה חודשים כחסינים מפני הירידות בבורסות העולם.

 

משבר הסאב-פריים החל אמנם בארה"ב אך זלג במהרה למרחב הגלובלי. הקריסה הפיננסית ותוכנית החילוץ שנרקמה בעקבותיה עתידות להמשיך להשפיע על המתרחש בשווקים הגלובליים. באוסטרליה האזרחים חוששים לפנסיה שלהם, באפריקה הצמיחה מאטה ומחפשת שוקי ייצוא אלטרנטיבים, בדרום אמריקה כבר קשה להסתמך על עליית מחירי הסחורות ששינתה מגמה באחרונה, בדרום קוריאה המטבע בשפל, בארצות המפרץ מחפשים מציאות, וברשות הפלסטינית התרומות כבר אינן כה בטוחות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית בחול. בנדיקטוס
צילום: AP
מומלצים