שתף קטע נבחר

הרב בצרי: התחתנו בגיל 17, והביאו 12 ילדים

בכנס הסליחות הגדול באצטדיון יד אליהו, יעץ הרב בצרי להינשא לפני הגיוס - "צה"ל רוצה את כולם נשואים" וקרא להביא הרבה בנים ובנות". הרב עובדיה הדגיש כי העולם מתקיים בזכות לימוד התורה "וזה מה שמגן על הדור"

עושים תשובה - ביחד: אמש (יום ב') השתתפו אלפים בכנס סליחות באצטדיון יד אליהו בתל-אביב, שנערך ביוזמת ארגון התשובה "הידברות".

 

נקודת השיא של הערב נרשמה עם הגיעו של הרב עובדיה יוסף להיכל כאשר את בואו ליוו ההמונים בשירת "הרב עובדיה אנחנו אוהבים אותך"". בדברי החיזוק שהרביץ בנוכחים הרבים הבטיח הרב יוסף כי מי שיבטיח לקדוש-ברוך-הוא לשמוע בקולם של החכמים ייכתב בספר חיים טובים.

 

הרב יוסף גם דיבר על חשיבותה של האחדות בעם ישראל ולימוד התורה. "אנשים נכנסים לישיבה, רואים תלמידי חכמים יושבים ולומדים ואומרים: לכו לעבוד. אבל הם לא מבינים שהעולם מתקיים בזכות לימוד התורה. בזכות הלימוד מתחברים לחיים, זה מה שמגן על הציבור ומגן על הדור", אמר הרב יוסף.

 

"הרב בצרי: להתחתן בגיל 17 ויום"

בין לבין, הנעימו בשיריהם הזמרים חיים ישראל, מידד טסה ועופר לוי, כאשר לקראת חצות עלה לבמה המקובל הרב דוד בצרי לשם אמירת סליחות. לפני שהתחיל באמירת הסליחות, פנה הרב בצרי לנוכחים שפקדו את ההיכל ובירך את כל הרווקים והרווקות שימצאו את זיווגם הראוי וההגון להם עוד השנה ואף הציב בפניהם "דד ליין": "מי שאחרי גיל 17 ויום אחד- מייד להתחתן!", הכריז הרב בצרי.

 

בנוסף, אף יעץ ש"לא ללכת לצבא לפני שמתחתנים", כאשר הוא מבסס את דבריו על דברי "החפץ חיים". "ובת בכלל לא צריכה ללכת לצבא", העמיד דברים על דיוקם, כי לגביה נאמר: "כל כבודה בת מלך פנימה". בהמלצתו לעשות כן טען הרב בצרי שאפילו בצה"ל מעדיפים כי החיילים יתחתנו טרם גיוסם. "צבא הגנה לישראל רוצה שיבואו לשרת אצלו נשואים כי בחור מקבל רק 700 שקל בחודש אבל מי שמתחתן מקבל 5,000 שקלים. צה"ל רוצה את כולם נשואים", אמר.

 

בהמשך דבריו אף התייחס הרב בצרי לנושא הילודה ואמר ש"יש לזכור להביא הרבה בנים ובנות. שכל אחד יביא לעולם 12 ילדים. כמו יעקב אבינו. שכל אחד יקים שבט בישראל". את דבריו, טרם פנה לאמירת הסליחות, חתם הרב בצרי בברכה להמונים שענו אחריו "אמן" בהתלהבותו כי יזכו להתברך בברכותיו עוד השנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
הרב דוד בצרי
צילום: אלכס קולומויסקי
הרב עובדיה. הרביץ תורה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים