שתף קטע נבחר

"התרסקתי על סלע, הקסדה הצילה את חיי"

אלי ארביב מודה לקסדה שלו, שהתפרקה לחתיכות כאשר יצא לטיול אופניים בצפון וראשו נחבט בסלע. הרופא שטיפל בו: "פציעות מרכיבה על אופניים הן שגרתיות, אך אם רוכבי האופניים יקפידו על אמצעי המיגון- הן יצומצמו בצורה משמעותית"

"אם לא הייתי חובש קסדה אני חושב שלא היינו מדברים עכשיו". כך אמר הבוקר (יום ד') ל-ynet אלי ארביב, צעיר בן 29 מהצפון שרכב אתמול על אופניים וקסדת הראש היא שהצילה את חייו.

 

ארביב אושפז במחלקה האורטופדית בבית חולים פוריה, כשהוא סובל מחבלות בכל חלקי גופו

 ומשברים ביד שמאל ובפניו. היום יעבור ניתוח ועוד צפוי לו הליך שיקומי ארוך בעקבות הפציעה.

 

רוכב האופניים המתחיל יצא בשעת צהריים עם עוד שלושה נערים לטיול שטח. הוא סיפר כי התאונה התרחשה כאשר הגיעו למסלולי הרכיבה באזור קרני חיטין. "הגענו לירידה גדולה וירדנו אותה אחד אחרי השני בכדי שלא נתנגש. אני הייתי האחרון, התחלתי לרדת, תוך כדי נסיעה איבדתי את השליטה. היו לי שתי אפשרויות - או לבלום ולהפיל את האופניים הצידה, או להמשיך ישר ולנסות להשתלט על האופניים".

 

ארביב לא הצליח להשתלט על האופניים, נתקל בסלע גדול, עף ארבעה מטרים באוויר וראשו נחבט בעוצמה בסלע אחר. "הקסדה היא זו שהתרסקה ואני ניצלתי. חשוב שרוכבי האופניים ידעו שקסדה מצילה חיים".

  

גם מנהל המחלקה האורטופדית בפוריה שמטפל בארביב, ד"ר מאג'ד גנאים, מבקש מרוכבי האופניים ביום הכיפורים

לחבוש קסדה ואמצעי מיגון: "לאלי היה מזל גדול שחבש קסדה. אני רק מדמיין לעצמי שללא הקסדה - ראשו היה נחצה". ארביב צפוי לעבור היום ניתוח בידו השמאלית.

 

לפני כמה שבועות נהרג ילד בן שבע תושב יפיע שבצפון, לאחר שהדרדר במדרון ונחבט בסלע. בניגוד לארביב, הילד רכב ללא קסדה. "פציעות כתוצאה מרכיבה על אופניים הן דבר שבשגרה אולם אם רוכבי האופניים יקפידו על אמצעי המיגון, הן קסדה על הראש והן מגני ברכיים ומרפקים הפגיעות יצומצמו בצורה משמעותית", הסביר ד"ר גנאים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארביב והקסדה שהצילה את חייו
צילום: חגי אהרון
ד"ר גנאים
צילום: חגי אהרון
מומלצים