שתף קטע נבחר

דו"ח באלסקה: פיילין ניצלה לרעה את תפקידה

ועדת חקירה של מחוקקים באלסקה פרסמה את מסקנותיה בנוגע להחלטת המושלת פיילין לפטר את האחראי על בטיחות הציבור. הדו"ח קובע כי סכסוך משפחתי לא היה הגורם היחיד לפיטורים, אך "סביר" שהיה זה אחד השיקולים של פיילין

ועדה של מחוקקים במדינת אלסקה שבארצות הברית פרסמה הלילה (שבת) את מסקנות החקירה שנערכה למושלת שרה פיילין, המתמודדת לתפקיד סגנית הנשיא. הוועדה קבעה כי פיילין ניצלה לרעה את תפקידה ב"פרשת השוטר" אך הדגישה כי היא לא עברה על אף חוק..

 

מחוקקים באלסקה בדקו את מעורבותה של פיילין בפיטורי האחראי על בטיחות הציבור, וולטר מוניגאן, בעקבות סירובו לפטר מהמשטרה את גיסה לשעבר של פיילין, שהיה מעורב בגירושים קשים מאחותה. דו"ח החקירה קבע כי הסכסוך המשפחתי לא היה הגורם היחיד שהביא לפיטוריו של מוניגאן, אך "סביר" כי היה זה אחד משיקוליה של המושלת.

 

במטה הבחירות של המועמד הרפובליקני לנשיאות, ג'ון מקיין, פרסמו הודעה, לפיה הדו"ח שפורסם באלסקה בנוגע ל"פרשת השוטר" מוכיח כי פיילין נהגה "באופן הולם ובהתאם לחוק".

 

לסוכנות הידיעות AP הגיע שלשום תצהיר בשבועה, לפיו בעלה של המושלת, טוד פיילין, ועוזרים בכירים שלה, היו מעורבים במאמץ להביא לפיטוריו של הגיס לשעבר, מייק ווטאן, מהמשטרה.  

 

בתצהיר, טוען הבעל טוד פיילין: "אני לא מתנצל על כך שפעלתי להגן על משפחתי ורציתי לפרסם את חוסר הצדק בכך ששוטר עבריין ימשיך לתפקד". אבל לטענתו "כולם יודעים ששרה היא זו שמחליטה ובנושא זה היא

אמרה לי 'עזוב שטויות'". עוד כתב: "שמעתי ביקורת על כך שאני מעורב מדי בממשל של אשתי. אשתי ואני קרובים מאוד והחברים הטובים ביותר זה של זו. עזרתי לה בקריירה שלה כמיטב יכולתי והיא עזרה לי".

 

פעילים רפובליקנים פעלו בימים האחרונים מאחורי הקלעים בניסיון למנוע את פרסום הדו"ח. במטה מקיין חוששים שהדו"ח יטיל צל כבד על הצורה שבה פיילין מושלת באלסקה ועל מעורבות של בעלה טוד במהלכים בתוך הממשל שבו אין לו כל תפקיד או סמכות חוקית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צל כבד על מסע הבחירות. פיילין
צילום: AFP
בלב הסערה. מוניגאן
צילום: AP
מומלצים