שתף קטע נבחר

מקיין יצא להגנת אובאמה וספג קריאות בוז

תומכיו של המועמד הרפובליקני לא בוחלים באמצעים ומכנים את היריב הדמוקרטי, ברק אובאמה, "בוגד", "טרוריסט" ואף טענו שצריך לכרות את ראשו. מקיין ניסה להרגיע אותם וספג ביקורת

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, ג'ון מקיין, ספג קריאות בוז מתומכיו במהלך אסיפות בחירות במינסוטה, לאחר שניסה לבלום דברי נאצה כלפי יריבו הדמוקרטי, ברק אובאמה, בעקבות הפצת שמועות והסתה נגדו.

 

באסיפות הבחירות הקודמות כינו תומכיו של מקיין את אובאמה "בוגד", "טרוריסט" וטענו שצריך לכרות את ראשו. מקיין, שהבין כי יש לעשות משהו כדי לעצור את ההסתה, ניסה להרגיע את קהל התומכים המודאג מהאפשרות שאובאמה יהיה נשיא ארה"ב. "הוא איש הגון ואתם לא צריכים לפחד מהאפשרות שהוא יהיה נשיא ארה"ב", אמר.

 

"אני רוצה להילחם, אבל זה יהיה בצורה מכובדת", הוסיף מקיין וספג מטח של קריאות בוז כשהבהיר שהוא מעריץ את ההישגים של אובאמה. "אני מבקש כל אחד ינהג בצורה מכובדת". באסיפת הבחירות קיבלה אשה מבוגרת את המיקרופון על מנת שתוכל להפנות שאלה למקיין, וניצלה את ההזדמנות כדי לומר שהיא לא אוהבת את אובאמה בגלל שהוא ערבי.


התקרית באסיפה במינסוטה (צילום: AP) 

 

מקיין חטף מידיה את המיקרופון ואמר "לא גברתי, הוא איש משפחה הגון, אזרח שיש לי אתו חילוקי דעות רציניים בשאלות יסודיות". דבריו של מקיין באו לאחר ביקורת קשה בתקשורת על כך שהוא אינו מגיב לדברי ההסתה נגד אובאמה שהיו באסיפות בחירות שלו ושל שרה פיילין, בהן נשמעו קריאות לחסל את המועמד הדמוקרטי.

 

אובאמה מצדו הודה למקיין בעקבות האסיפה במינסוטה והביע את הערכתו על כך שמקיין, "הזכיר לכולם שיכולים להיות בינינו חילוקי דעות ועדיין להתנהג בכבוד זה כלפי זה. אמרתי זאת בעבר ואומר זאת שוב: סנאטור מקיין שירת את מדינתו בכבוד והוא ראוי לתודה שלנו על כך".

 

אובאמה: הזמנים רציניים מדי

המועמד הרפובליקני מוצא את עצמו בדילמה רצינית, מה גם שהטקטיקה של ההכפשה אינה נושאת פרי, על פי הסקרים האחרונים. אחת הבעיות הקשות שלו היא שאובאמה מוציא פי 3 ממנו על תשדירי בחירות בטלוויזיה, דבר שמאלץ אותו לנסות למשוך את תשומת לב התקשורת באמצעות אסיפות הבחירות שלו.

 

בתוך כך, הודו במטה אובאמה שהם קונים חצי שעת זמן שידור ברשתות הטלוויזיה הגדולות, בימים האחרונים שלפני ההליכה לקלפיות. בנאום שנשא בפילדלפיה האשים אובאמה את מקיין וטען, כי הוא מנסה להסיט את הוויכוח המרכזי בנושאי המשבר הכלכלי, אולם הוא סבור כי הדבר לא יעזור למקיין. "הזמנים רציניים מדי, האתגרים יותר מדי גדולים. העם האמריקני לא מחפש מישהו שיכול לפלג", אמר אובאמה.

 

סקר של "ניוזוויק" בקרב מצביעים רשומים מעניק לאובאמה יתרון של 11 אחוזים על פני מקיין (41-52). בסקר הקודם של "ניוזוויק" לפני חודש היה שוויון 46. בסקר "מעקב יומי" של מכון "גאלופ" אובאמה מוביל בפער דומה, של 41-51. כל זה לקראת העימות השלישי והאחרון שיהיה ביום רביעי בלונג איילנד, ניו-יורק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקיין. ספג קריאות בוז
צילום: רויטרס
אובאמה. מוביל בסקרים
צילום: AFP
מומלצים