שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אבו מאזן בדמשק: יריבות הפלגים חייבת להיפסק
  בתום פגישתו עם אסד אמר נשיא הרשות הפלסטינית כי "אף אחד לא יכבד אותנו אם נמשיך ככה". חאלד משעל אמר בכנס ירושלים בקטאר: "השגנו נוסחה לפשרה"

  נשיא הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו מאזן), אמר היום (א') כי היריבות בין הפלגים הפלסטינים חייבת להסתיים. במהלך מסיבת עיתונאים שערך בדמשק, בתום פגישתו עם עמיתו הסורי בשאר אסד, אמר אבו מאזן כי "אף אחד לא שמח לראות את המשך הפלגנות. אף אחד לא יכבד אותנו אם נמשיך ככה".

   

  כבר אמש, עם הגיעו לסוריה, אמר אבו מאזן כי המתווכים המצרים הצליחו להגיע לשלב מתקדם בשיחות. הוא אף רמז כי צפויה הצהרה מצרית, שלאחריה יתקיימו פגישות עם נציגי כל הפלגים, אך לא מסר פרטים נוספים.

   

  מנהיג חמאס, חאלד משעל, אמר דברים דומים במהלך כנס בנושא ירושלים, שנערך בדוחא שבקטאר. "השגנו נוסחה לפשרה, ואנחנו מבקשים מאלוהים שיעניק לנו הצלחה", אמר. הוא אף הציע כי הן פתח והן חמאס ישחררו אסירים הכלואים בעזה ובגדה המערבית, ויפסיקו את כל הפרסומים שנועדו לפגוע זה בזה, על-מנת ליצור "אווירה חיובית".

   

  עוד אמר משעל כי ארצות הברית הפריעה בעבר למאמצי הפשרה בין הפלגים, וכי כעת זהו זמן מצוין לפשרה, משום שהן ארה"ב והן ישראל עסוקות בענייניהן הפנימיים. "זוהי הזדמנות שקיבלנו מאלוהים", אמר.

   

  שר החוץ הסורי, וואליד אל-מועלם, שנכח בפגישת הנשיאים, אמר כי סוריה תומכת במאמצי מצרים להגיע לפשרה בין הפלגים, ומציעה את עזרתה בנושא.

   

  שעות ספורות לפני שהגיע אבו מאזן לדמשק אמש, נחתה בבירה הסורית משלחת מטעם ראשי חמאס מרצועת עזה. המשלחת, הכוללת בין היתר את מחמוד א-זהאר, סעיד סיאם וחליל אל-חיה, הגיעה לדמשק כדי להיפגש עם ראשי תנועת חמאס המצויים בבירה.

   

  "אבו מאזן סירב"

  לפי מקורות בתנועה, המשלחת הגיעה כדי לבצע הערכת מצב בעקבות השיחות שקיימה עם ההנהגה המצרית. מקורות פלסטינים בדמשק מסרו לעיתון "א-שארק אל-אווסאט", היוצא לאור בלונדון, כי מנהיגים פלסטינים בבירה הסורית השקיעו מאמצים כדי לקיים פגישה לבין אבו מאזן לבין ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, אולם עד כה לא העלו מאמצים אלה תוצאות. לפי אותם המקורות, אבו מאזן הוא זה אשר אינו מעוניין בפגישה.

   

  בחמאס הכחישו באופן גורף את הדיווחים לפיהם התנועה הסכימה להארכת כהונתו של אבו מאזן מעבר לחודש ינואר. "אין בחוק הפלסטיני דבר המאפשר לנשיא הרשות הפלסטינית להאריך את כהונתו, ולו ביום אחד מעבר לתאריך הנקוב, ולכן הקריאה לבחירות היא סופית". אמר יו"ר וועדת החוקה בפרלמנט הפלסטיני מטעם חמאס, פרג' אל-ר'ול.

   

  דובר התנועה, פאוזי-ברהום אמר לעיתון: "כל מה פורסם בנוגע לסכמת חמאס להאריך את כהונתו של אבו מאזן הוא המצאה תקשורתית שמטרתה לפגוע בעמדות חמאס". 

  פורסם לראשונה 12/10/2008 09:46

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ילחץ. אבו מאזן
  צילוןם: רויטרס
  צילום: רויטרס
  לא ייפגשו. משעל
  צילום: רויטרס
  מומלצים