שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  האחראי החדש לייצוא נשק לעולם: אודי שני
  האלוף במיל' אודי שני יחליף את האלוף במיל' יוסי בן חנן בראשות אגף סיב"ט במשרד הביטחון. בשנים האחרונות הצליח האגף להגדיל את הייצוא הביטחוני באופן דרמטי, להיקף של למעלה מ-6.2 מיליארד דולר בשנת 2007

  האלוף במילואים אודי שני מונה היום (א') לתפקיד ראש סיב"ט במשרד הביטחון, האגף האחראי לייצוא הביטחוני מישראל.

   

  מנכ"ל משרד הביטחון, פנחס בוכריס, מינה את שני, שסיים את תפקידו כראש אגף התקשוב בצה"ל ב-2006. האלוף (מיל') שני עשה את מרבית המסלול הצבאי בחיל השריון ואף שירת כקצין שריון ראשי. הוא יחליף בראשות סיב"ט את האלוף (מיל') יוסי בן חנן, שמסיים את תפקידו לאחר 11 שנים. בן חנן יעמוד בראש משלחת הרכש של המשרד באירופה.

   

  אגף סיב"ט אמון על קשריה הביטחוניים של ישראל בעולם ועל הייצוא הביטחוני הישראלי. בשנים האחרונות הצליח האגף בראשות בן חנן לחזק משמעותית את קשריה הביטחוניים של ישראל בעולם ולהגדיל את הייצוא הביטחוני באופן דרמטי, להיקף של למעלה מ-6.2 מיליארד דולר בשנת 2007. היקף המכירות לשנה הנוכחית צפוי אף להיות גדול יותר, למרות המשבר הכלכלי העולמי.

   

  הייצוא הביטחוני של ישראל עלה לאחרונה לכותרות, לאחר שנודעו פרטים אודות המעורבות העמוקה של קצינים וחברות ישראליים בחיזוק הצבא הגאורגי. הדבר אף גרם למתיחות בין ישראל ורוסיה,

  שכן חברות ישראליות סיפקו מל"טים וסייעו באימון יחידות שונות בצבא הגאורגי, טרם העימות במחוזות הבדלניים מול הצבא הרוסי.

    

  מינוי של שני לתפקיד נעשה לאחר אישור שר הביטחון ובתיאום עם נציב שירות המדינה, שמואל הולנדר.

   

  במשרד הביטחון אמרו כי לתפקיד ראש סיב"ט חשיבות קריטית לשמירת העליונות הטכנולוגית הביטחונית של ישראל ולקיומן של התעשיות הביטחוניות המפרנסות כ-40,000 אלף משפחות באופן ישיר. בנוסף, מתפרנסות מהתעשיות הביטחוניות כמה עשרות אלפי משפחות ב"מעגל שני". במשרה הביטחון מדגישים כי הדבר בולט במיוחד על רקע המשבר הכלכלי העולמי, שבו התעשיות הביטחונית בישראל מוכיחות עצמן כאי של יציבות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ינאי אלפסי
  שני. זה שנכנס
  צילום: ינאי אלפסי
  צילום: עמית מגל
  בן חנן. זה שיוצא
  צילום: עמית מגל
  מומלצים