שתף קטע נבחר

קומברס תפטר יותר מ-100 עובדים

חברת ההייטק הישראלית תפטר עשרות עובדים, כמחציתם בישראל, כך נודע ל-ynet. הסיבה, ככל הנראה, אינה המשבר הכלכלי כי אם תוכנית התייעלות שהוכנה מבעוד מועד. קומברס: "אנחנו מסרבים להתייחס לספקולציות"

ענקית ההייטק קומברס עומדת לפטר בין 100 ל-150 עובדים בשבועות הקרובים – כמחציתם בישראל, והשאר בארה"ב ובאתרים נוספים של החברה בעולם, כך נודע הערב (יום ד') ל-ynet. הפיטורים בישראל יתחילו רק לאחר שמחת תורה.

 

נראה כי הסיבה לפיטורים אינה קשורה ישירות למשבר הכלכלי העולמי, שעד כה לא פגע בקומברס. מדובר בפיטורים מתוכננים מראש שמהווים תוצאה של שינוי ארגוני שביצעה החברה בחודשים האחרונים.

 

במסגרת השינוי תתחלק החברה מחדש לשלוש חטיבות: פיתוח, מכירות, שירותים. נראה כי מטרת ההתייעלות היא לשפר את ה-"time to market" של החברה כדי להשביע את רצונם של לקוחותיה ובעלי המניות שלה.

 

מקומברס נמסר ל-ynet בתגובה: "החברה, כמדיניות, אינה מתייחסת לספקולציות".

 

במשק הישראלי שוררת דריכות רבה לקראת אחרי החגים מאחר שזהו הזמן שבו חברות ישראליות נוהגות לפטר עובדים, בין אם לצורך התייעלות – כפי שכנראה קרה לקומברס, ובין אם בשל קשיים.

 ההערכה בקרב התעשיינים היא שהשנה, עקב המיתון הפוקד את ארה"ב מזה כשנה, ולאחרונה גם את אירופה, צפויות חברות ישראליות רבות לסבול מכיווץ בפעילותן ורבות מהן ייאלצו לפטר עובדים.

 

בין אלה נמנות חברות בהיי טק ובתעשייה המסורתית כאחד. בכירים בתעשייה דיברו על אלפי מפוטרים אחרי החגים. גורמים המעורבים בנושא אומרים שמפעלים וחברות רבים כבר מכינים "רשימות שחורות". עם זאת, נראה, כאמור, כי פיטורים בקומברס אינם קשורים, כאמור, ישירות למשבר- למרות שאין ספק שאלמלא המשבר היה מצבה של קומברס טוב עוד יותר והיו מכירותיה גדלות עוד יותר והיא הייתה מגייסת עובדים ולא מפטרת אותם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
מחצית מהמפוטרים - בישראל
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים