שתף קטע נבחר

ה"וושינגטון פוסט" הודיע על תמיכה באובאמה

פחות משלושה שבועות לפני הבחירות הכריז ה"וושינגטון פוסט" על תמיכה במועמד המפלגה הדמוקרטית. "לאובאמה יש פוטנציאל להפוך לנשיא מצוין", נכתב במאמר מערכת

העיתון האמריקני "וושינגטון פוסט" עשה את הבחירה שלו: בגיליונו שמתפרסם הבוקר (יום ו') מכריז העיתון כי במירוץ לבית הלבן הוא תומך במועמד המפלגה הדמוקרטית, ברק אובאמה, ומעדיף אותו על פני יריבו הרפובליקני, ג'ון מקיין.

 

"למר אובאמה יש פוטנציאל להפוך לנשיא מצוין", נכתב במאמר המערכת של ה"וושינגטון פוסט". במאמר נטען כי הבחירה היתה קלה לאור "מסע הבחירות המאכזב"

 של ג'ון מקיין ובחירתו בשרה פיילין, מושלת אלסקה, למועמדת לתפקיד סגנית הנשיא בבחירות שייערכו ב-4 בנובמבר. 

 

"עם זאת", הובהר במאמר, "הבחירה היתה קלה בעיקר הודות להתפעלות שלנו מהכישורים המרשימים שאובאמה הפגין לאורך המירוץ".  

 

העיתון, שצידד במועמדים הדמוקרטיים גם בשתי מערכות הבחירות האחרונות לנשיאות, שיבח את אובאמה, והגדיר אותו כ"אדם בעל אינטיליגנציה ויכולת להבין לעומקם נושאים מורכבים". צוין גם כי ניכר שלאובאמה יש יכולת להביא לפיוס ולהסכמה כללית.

 

עוד נכתב במאמר כי לאובאמה "יש הבנה מעמיקה של הנעשה בעולם ושל מקומה של ארה"ב בו, והוא מחויב לשמור על המנהיגות האמריקנית".

 

במאמר נכתב כי אם ג'ון מקיין ייבחר לנשיא, אין פירושו של דבר שלאמריקנים צפויות ארבע שנים נוספות של מדיניות בוש. עם זאת, נכתב, סביר להניח שמקיין יעשה שימוש ברבים מקובעי המדיניות ששרתו בממשל הנוכחי והביאו את המדינה למצבה זה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אובאמה. עוד סיבה לחייך
צילום: רויטרס
מומלצים