שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  חדש: סמינר פנויים-פנויות לדתל"שים

  תנועת "ראש יהודי" תקיים שבת פנויים-פנויות ל"דתיים לשעבר" – "מגזר לא מטופל שאיש לא לוקח עליו אחריות", בהשתתפות רבנים ויועצים זוגיים. מנכ"ל התנועה, ישראל זעירא: "לא ננסה להחזיר אותם בתשובה". הרב שמואל אליהו: "רוב הדתל"שים בוערים באהבת השם"

  העיסוק המוגבר בשידוכים בציבור הדתי מצליח לשבור מחיצות, ואחרי היוזמות וההתארגנויות השונות לפתור את מצוקת הרווקוּת של צעירי הציונות הדתית, יש מי שמבקש לשדך גם בין הדתל"שים (דתיים לשעבר). תנועת התשובה 'ראש יהודי' תקיים בחודש הבא לראשונה סמינר פנויים-פנויות המיועד לצעירים שחזרו בשאלה, בהשתתפות רבנים ויועצי זוגיות. "מדובר במגזר לא מטופל שאיש לא לוקח אחריות עליו", מסבירים המארגנים, ומבהירים: "אין לנו לכוונה להחזיר אותם בתשובה".

    

  במודעה שהופיעה באחרונה בעלון התנועה נקראים הצעירים להירשם לסמינר שייערך בשבת פרשת נח ביישוב מעלה חבר שבדרום הר חברון, ומתבקשים ליידע על כך גם את חבריהם, דתל"שים רווקים שלא באים לבית הכנסת ולא נתקלים בפרסומים. בתוכנית: הרצאות וסדנאות עם רבנים ויועצים זוגיים. הדובר הבולט בסמינריון יהיה רב העיר צפת, הרב שמואל אליהו.

    

  "הם בתוך המחנה"

  בשיחה עם ynet מסביר הרב אליהו כי המטרה היא בעיקר לשדר יחס חיובי כלפי הדתל"שים. "לפעמים יש תחושה שהם מחוץ למחנה, וזה ממש לא נכון", טוען הרב, "רובם הגדול 'בעטו' בגלל יחס לא נכון של ההורים, המחנכים והרבנים, ולא כתוצאה של בעיות באמונה. הרבה מהם בוערים באהבת השם, אבל החברה מתייחסת אליהם בניכור. יש אפילו הורים שפונים אלי ושואלים אם הם יכולים להוציא אותם מהבית".

    

  על הבחירה להתחבר לציבור זה דווקא באמצעות העיסוק בשידוכים אומר הרב אליהו: "בדרך כלל אנשים כאלה מקימים בית ערכי שיש בו נאמנות גדולה. דתל"ש לא יכול לראות את אשתו הולכת עם גבר אחר. הוא ישתגע מזה. בנוסף יש להם את הטעם של הדת, ולאחד כזה אף פעם לא מתאים בן זוג שלא יודע מה מדברים. הרבה פעמים גם שומרים כשרות בבית, וזה כמו הספרדים שכמעט כולם מסורתיים. צריך פשוט לתת לחבר'ה אלה את הכלים שיעזרו להם בשידוכים במקום בו הם נמצאים".

    

  מנכ"ל 'ראש יהודי', ישראל זעירא, הוסיף: "בסופו של יום הדתל"שים נראים כחילונים לגמרי, אבל יש להם נשמה שצועקת, והרצון למצוא בן זוג דומה קיים כמו אצל כל אחד אחר. מדובר במגזר לא מטופל שאף אחד לא לוקח עליו אחריות, ואנחנו מנסים לענות על הצורך הזה ולעזור להם".

   

  זעירא מספר כי לתנועה פונים "מלא דתל"שים שמניחים תפילין בסתר ומחפשים דרך לחזור", אך מבטיח: "באופן חריג, הפעם אנחנו לא מתכוונים להחזיר אותם בתשובה". על העיסוק בשידוכים בציבור זה אמר: "הרבה דתל"שיות הולכות לבית כנסת, ופשוט יהיה להן קשה עם בן זוג חילוני לגמרי, בלי שום זיקה לדת. נכון שגם בין אלה הבאים מרקע דתי יש קרובים יותר וקרובים פחות, אבל הם לא מתעסקים כל היום בשאלות של אמונה וכפירה אלא חיים את החיים שלהם ומחפשים בני זוג. אם אחד שהוא חצי כופר ימצא בת זוג שהיא כופרת לגמרי – גם זה טוב".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אביהו שפירא
  "לדתל"ש יש את טעם הדת". הרב שמואל אליהו
  צילום: אביהו שפירא
  מצוקת הרווקים. סרוגים
  צילום: עידו לביא
  מומלצים