שתף קטע נבחר

עיר השמש העולה

אודי דוידי, יו"ד, יונתן ואהרן רזאל, המושב ומאיר בנאי היו רק חלק מהאמנים שעלו על הבמה בפסטיבל בית שמש העשירי. רוק ומצוות כיד המלך

מתקפת הפסטיבלים שמכה את ארצנו הקטנה מדי חג סוכות רק מתעצמת משנה לשנה, ולמרות התחרות הבריאה שהולכת ומתפתחת – גם השנה התבלט פסטיבל בית שמש, שחגג עשור להיווסדו ברשימת אמנים אינסופית שהופיעה שם.

 

במשך יומיים רצופים עלו לבמה בבית שמש השמות הכי חמים בעולם המוזיקה היהודית לגווניה (המתרבים, יש לציין), והקהל בהחלט לא נשאר אדיש. הרחבה העצומה שהשתרעה מעבר לבמה נצבעה באלפי אנשים מכל הסוגים והמינים, שזכו לערב דחוס אנרגיות מוזיקליות משובחות.

 

ביום הראשון עלה לבמה אודי דוידי ונתן בראש כמו שרק הוא יודע. הקהל מצדו התמסר ל"איזה טוב ה'", "תחשוב טוב יהיה טוב" ושאר ההמנונים הסדרתיים שלו. מייד אחריו עלו לבמה להקת "המושב", שהגיעו במיוחד מארה"ב. מרגע העלייה לבמה נדרשה לפחות חצי שעה של עבודת שוטרים מאומצת בשביל לבלום את ניסיונות פריצת המחסומים שהקיפו את הבמה, ורק אז יכול היה יהודה סלומון להדליק מחדש את האווירה עם "אבא שמעון".

 

לקינוח קיבלו משתתפי הערב את מאיר בנאי בלוק החדש, כשהוא שוזר את שיריו הישנים והטובים עם פיוטים מהדיסק האחרון.

 

אלו שהידרו במצוות "ושמחת בחגיך" והגיעו גם ביום השני, זכו למנת קרליבך גדושה עם שלמה כ"ץ, נפתלי אברמסון ועוד רבים וטובים. על אקורד הסיום של הפסטיבל הופקדו אהרן ויונתן - הלא הם האחים לבית רזאל.

 

לפי קצב ההתפתחות של הז'אנר היהודי האלטרנטיבי נראה שבבית שמש יצטרכו לחשוב בשנה הבאה על יום שלישי של חגיגות מוזיקליות, אם רק לו"ז השבתות והחגים יאפשר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המושב. אורחים מאמריקה
צילום: נעמי סולומון
דוידי. נתן בראש
צילום: אמיר כהן
בנאי. חדש-ישן
צילום: עוז מועלם
מומלצים