שתף קטע נבחר

ממשלת הולנד מלווה 10 מיליארד אירו ל-ING

ממשלת הולנד נחלצת להצלת ענקית הביטוח והפיננסים, שמניותיה צונחות עקב שמועות על קשיי נזילות. הממשלה תקבל 8.5% ממניות החברה והחברה תקצץ בשכר המנהלים

המשבר הכלכלי העולמי ממשיך להכות בהולנד: ממשלת הולנד הודיעה אתמול (א') כי תשקיע 10 מיליארד דולר בענקית הבנקאות והביטוח ING Groep NV כדי לייצב את מצבה הפיננסי. שר האוצר ההולנדי, ווטר בוס, אומר כי: "המהלך היה חיוני כדי לענות על ציפיות השווקים, למרות שהחברה הייתה בריאה".

 

משבר כלכלי עולמי - סיקור מיוחד ב-ynet

 

בוס הודיע אתמול במסיבת עיתונאים כי המדינה תחזיק מעתה כ-8.5% ממניות החברה, אך אמר כי השקעתה של המדינה בחברה היא זמנית. הממשלה ההולנדית תמנה שני חברים בדירקטוריון ING. החברה, מצדה, הודיעה כי היא מבטלת את כל תשלום הדיבידנדים להשנה וכי תשקול לקצץ בשכר המנהלים שלה.

 

מניית ING צנחה ב-24% במסחר בבורסה באמסטרדם ביום שישי, עקב שמועות על כך שהחברה סובלת מקשיי נזילות.

 

יצויין כי ממשלת הולנד ביצעה לאחרונה ביטוח פיקדונות, ובשוק ההון כבר החלו להתפשט הערכות שהממשלה תצטרך להפעיל את הביטוח לטובת לקוחות הבנק שבבעלות ING, במקרה שהחברה תקרוס. גורמים בשוקי ההון האירופיים העריכו כי ביטוח פיקדונות היה מאלץ את הממשלה ההולנדי להוציא כ-100 אלף אירו בממוצע ללקוח של הבנק. כיוון שבשוק ההון לא בטוחים שממשלת הולנד יכולה לעמוד בהוצאה כזאת, נראה כי השקעה בהצלת החברה היא האופציה הזולה יותר.

 

הולנד כבר השתתפה במאמץ הבינלאומי להצלת המערכת הפיננסית, כאשר השתתפה בהלאמה חלקית    של בנק פורטיס האירופי שקרס לאחרונה. הולנד רכשה את כל פעילותיו של הבנק בהולנד תמורת 23 מיליארד דולר.


פורסם לראשונה 19/10/2008 21:41

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמסטרדם: מלאימים חברות בקשיים
צילום: מישל דור
מומלצים