שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שליש מהמעסיקים לא משלמים שעות נוספות
  סקר של התמ"ת חושף: עובדים רבים מועסקים בניגוד לחוקי העבודה. למעלה מרבע מהעובדים שנאלצו לעבור תקופת הכשרה או השתלמות לא קיבלו עבורה שכר

  30% מהעובדים המועסקים שעות נוספות אינם מקבלים עבורן תשלום עבור שעות, וזאת, בניגוד לחוקי העבודה. כך עולה מסקר של משרד התמ"ת שנערך בנושא, בו דיווחו כ-36% מהשכירים - שהם כ-785 אלף איש - כי הם עובדים שעות נוספות שמעבר לשעות עבודתם.

   

  מהסקר עולה עוד, כי 29% מהעובדים השכירים התבקשו לעבור קורס או תקופת הכשרה כהכנה לתפקידם. מתוכם, 26% דיווחו כי לא קיבלו שכר על תקופה זו ועוד 5% דיווחו כי קיבלו בעבורה שכר חלקי בלבד. באופן לא מפתיע, נשים, עובדים בגילאי 46 ומעלה, חסרי השכלה, מסורתיים ודתיים דיווחו יותר מאחרים על אי קבלת שכר בקורס הכשרה לתפקיד.

   

  תמונה דומה משתקפת גם בקרב אלו שיצאו להשתלמויות במסגרת עבודתם: 49% מן השכירים יצאו לקורסים כאלו, כאשר ל-24% מהם לא שולם שכר ול-5% שולם שכר חלקי.

   

  נתון מדאיג אחר מצביע על כך ש-88% מציבור השכירים אינו מכיר את חוק ההודעה לעובד, הקובע כי על המעביד למסור לעובד תוך 30 יום הודעה בכתב,

  שבה יפרט את תנאי העבודה של העובד (במקרה של חוזה מסודר הוא מחליף את ההודעה אם עותק נשאר אצל העובד). 53% מהעובדים השכירים לא קיבלו ממעסיקם הודעה בכתב בדבר תנאי עבודתם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ג'רמי פלדמן
  עובדים סביב השעון (צילום אילוסטרציה)
  צילום: ג'רמי פלדמן
  מומלצים