שתף קטע נבחר

ישי: המדינה עוזרת לבנקים - על חשבון החלשים

יו"ר ש"ס, אלי ישי, תקף בחריפות את האפשרות שהועלתה בדיוני צוותי האוצר, בנק ישראל ורשות ניירות ערך, להזרמת 6 מיליארד שקלים למערכת הבנקאית. ישי: "כאשר מדובר במצוקה של בעלי הבנקים אנשי האוצר מתגלים כרחמנים"

לא כולם מוצאים נחמה בנכונות קברניטי המשק להעניק רשת ביטחון למוסדות הפיננסים - במידה והדבר יידרש. יו"ר ש"ס השר אלי ישי תקף אמש (יום ד') בחריפות את כוונת האוצר להעניק תמיכת מדינה לבנקים.זאת, בעקבות דינוים של צוותי הפעולה של האוצר, בנק ישראל ורשות ניירות ערך בהם נשקלת אפשרות הזרמת 6 מיליארד שקלים לבנקים.

 

 ישי אמר כי "כאשר מדובר במצוקה של בעלי הבנקים אנשי האוצר מתגלים כרחמנים ולפתע מוצאים שישה מיליארד שקל במקום שהתמיכה תגיע מכספי בעלים כפי שהצעתי בממשלה. כאשר לצערי מדובר במצוקה של בעלי בתים ולא בעלי בנקים אזי לא מוצאים אפילו שקל אחד כדי לסייע לחלשים".

 יו"ר ש"ס ציין כי מפלגתו תמשיך להיאבק כדי לפעול לשינוי חברתי בישראל.

 

לפי ההצעה הנדונה, הזרמת הכספים לבנקים והגברת הנזילות, תאפשר להם להרחיב את היקף ההלוואות הניתנות

 לציבור ולעסקים. לפי ההצעה לא מדובר במענק, כי אם בהלוואה שתוחזר בתום תקופה קצובה ובמידה שלא ייעשה כך , תקבל המדינה תמורת ההלוואה - החזקות בבנק שלא פרע את ההלוואה.

 

בכירים המקורבים לנושא מסרו כי לא מדובר בהחלטה אלא בדיונים לגבי אפשרויות פעולה, בהתאם להשתלשלות המשבר הגלובלי והשלכותיו על המשק. זאת, כשהמצב כרגע אינו מצריך התערבות.

 

מהאוצר מסרו ל-ynet כי "צוותי הפעולה בוחנים כעת כלים שונים להתמודדות עם תרחישים אפשריים".


פורסם לראשונה 22/10/2008 19:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי: "לא מוצאים שקל כדי לסייע לחלשים"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים