שתף קטע נבחר

דרישה: להרוס את בית המחבל שדקר בירושלים

בעקבות פיגוע הדקירה שבו נרצח קשיש ונפצע שוטר, קרא ח"כ אהרונוביץ' לשר הביטחון לפעול בנחישות נגד הטרור הפלסטיני. מנגד אמר ח"כ חנין כי מדובר בעונש קולקטיבי

שוב אחרי פיגוע בירושלים עולים הקולות להרוס את ביתו של המחבל. חבר הכנסת יצחק אהרונוביץ' (ישראל ביתנו) אמר היום (ה') בעקבות פיגוע הדקירה בירושלים שבו נרצח קשיש בן 86 ונפצע שוטר כי "רצף הפיגועים האחרונים הוא תוצאה של שחיקה בהרתעה".

 

אהרונוביץ', שכיהן בעבר כסגן מפכ"ל המשטרה, הוסיף: "הגיע השעה ששר הביטחון אהוד ברק יפעל בנחישות נגד הטרור הפלסטיני ויורה באופן מיידי על הריסת בית המחבל". המחבל, מוחמד סאלם, בן 21, מתגורר בכפר ליד בית לחם.

 

עמדה דומה הציג גם ח"כ יוחנן פלסנר (קדימה): "יש להרוס את בית המחבל, ויש להפסיק את הסחבת הבירוקרטית שאנחנו עדים לה אחרי כל פיגוע , אשר מונעת מאיתנו את היכולת לייצר הרתעה אפקטיבית כלפי המחבלים הבאים". יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, אמר: "מדיניות ההבלגה הביאה לשרשרת הפיגועים בירושלים. על הממשלה להתעשת ולקבוע תג מחיר ברור לפיו יהרס ביתו של מחבל".

 

מנגד, אמר ח"כ דב חנין (חד"ש): "אני מתנגד להריסת בית המשפחה, זהו עונש קולקטיבי ומנוגד להוראות המשפט הבינלאומי. מעבר לכך - מחקרים של צה"ל הראו שהריסת בתים איננה מרתיעה, אלא גורמת להיווצרות של יותר זעם ותסכול - אשר יכולים להתגלגל למעשים קיצוניים ונוראיים נוספים. לכן, התפיסה חייבת להיות שמי שמפגע - נענש באופן אישי ולא באופן של ענישה קולקטיבית".

 

גם ח"כ רן כהן (מרצ) אמר כי הוא מתנגד להריסת הבית. "אני נגד הריסת בית המחבל, כיוון שהוכח שהריסת בתים לא מונעת טרור, ולדעתי רק מעודדת עוד שנאה", הוא אמר.

 

מהדיווחים עלה כי האירוע החל כאשר זוג שוטרים עיכבו את הצעיר לבדיקה, אך הוא שלף סכין ודקר אחד מהם בגבו. השוטר הדקור שלף את אקדחו - ירה ופגע במחבל בבטנו, אך הוא נמלט מהמקום כשהסכין בידו. במנוסתו, דקר המחבל אדם נוסף - אך לאחר מכן נלכד על-ידי אזרח ופקח עירוני שעברו במקום.

 

קולות להרוס בתי המחבלים עלו עוד לאחר הפיגוע בישיבת "מרכז הרב" בירושלים בחודש מרס, אז נרצחו שמונה תלמידים על-ידי מחבל ממזרח ירושלים. גם ראש הממשלה ושרים בכירים הצטרפו לקריאות להרוס גם את בתיהם של מבצעי שלושת פיגועי הדריסה בירושלים בהם נהרגו שלושה בני-אדם ונפצעו עשרות - שלושת המחבלים היו תושבי מזרח ירושלים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הפיגוע בירושלים
צילום: גיל יוחנן
צילום: צביקה טישלר
ח"כ אהרונוביץ'. יד תקיפה
צילום: צביקה טישלר
ח"כ פלסנר. ליצור התרעה
צילום: ירון ברנר
ח"כ חנין. נגד עונש קולקטיבי
צילום: ירון ברנר
מומלצים