שתף קטע נבחר

אלי ישי: ההחלטה לא להצטרף ללבני סופית

במסיבת עיתונאים שכינס ליד ביתו בירושלים, אמר יו"ר ש"ס, אלי ישי, כי החלטת מועצת חכמי התורה לא להצטרף לממשלת לבני - סופית: " את ש"ס לא קונים. אנחנו דבקים בעקרונות". מאחורי הקלעים, נמשכים המגעים בין קדימה לש"ס

ש"ס לא מצטרפת ללבני, וזה סופי (בינתיים): יו"ר ש"ס, אלי ישי, כינס בצהריים (יום ו') מסיבת עיתונאים ליד ביתו בירושלים והודיע שהחלטת ש"ס לא להצטרף לממשלה סופית. "כפי שאמרתי, מועצת חכמי התורה החליטה הבוקר במשאל טלפוני על-פי הנחיית הרב עובדיה יוסף שלא להצטרף לממשלה. ההחלטה היא סופית".

 

למרות ההצהרה הנחרצת, נמשכים המגעים מאחורי הקלעים לשנות את המצב. בכירים בקדימה מנהלים מרתון שיחות עם גורמים בש"ס, בניסיון לייצר קרקע לחידוש המשא ומתן ולמצוא פתרון למשבר.

 

במסיבת העיתונאים, התייחס יו"ר ש"ס לדרישותיה של ש"ס בנושא הקצבאות וירושלים, ואמר כי הדרישות הללו אינן פרסונליות אלא לטובת הציבור כולו: "קיבלנו את ההחלטה שלנו על-פי העקרונות שלנו. את ש"ס לא קונים. אנחנו דבקים במטרות ובעקרונות".

 

ישי התייחס גם לסוגיית ירושלים: "לפני שנה התקבלה החלטה בש"ס שאם ידברו על ירושלים, הם יפרשו מהממשלה. לא כל שכן, לא יצטרפו אם לא יתחייבו שלא ידברו על ירושלים. ירושלים לא למכירה".

 

הבוקר הובאו בפני הרב עובדיה יוסף הסיכומים שהושגו עם קדימה, ולאחר המשאל בין חברי מועצת החכמים הוחלט כי ש"ס לא תוכל להצטרף לממשלה בתנאים שנוצרו במשא ומתן. "לאורך כל המשא ומתן הקואליציוני ש"ס לא ביקשה כיבודים, תארים או כל שידרוג פוליטי", נמסר בהודעה. "ש"ס ביקשה סיוע אמיתי לשכבות החלשות בחברה הישראלית והגנה על ירושלים. לא ניתן להתעלם מהקשיים והמצוקות, בימים בהם מתפרסם כי ישראל נמצאת במקום הראשון בעוני מבין המדינות המפותחות".

 

עוד נמסר כי: "ש"ס הדגישה לאורך השיחות כי אם לא יבוצר מעמדה של ירושלים ויהיה ברור כי בירת ישראל אינה מטבע עובר לסוחר, יהיה בזה כדי להשליך על כל שיח מדיני עתידי - ויציג את ישראל כל מי שכושלת תחת לחץ מדיני ומוותרת סדרתית".

 

בסביבתה של ראש הממשלה המיועדת אומרים שהיתה מוכנה לשלם עבור כניסת ש"ס, אבל לא כל מחיר.

 בקרב יועציה מתחזקת ההערכה שלא יהיה מנוס מבחירות.

 

בקדימה טוענים כי יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, בחש מאחורי הקלעים. ח"כ יוחנן פלסנר: "כנראה שהבטחות בלתי אחריות וחסרות כיסוי שש"ס קיבלה מנתניהו, נראו לה קורצות יותר. הציבור יצטרך להחליט האם הוא רוצה הנהגה אחראית וממלכתית, או את נתניהו שמוכן למכור את כל עקרונותיו הכלכליים בשל התאווה לשלטון". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי ישי. זה סופי
צילום: גיל יוחנן
הרב עובדיה הכריע
צילום: עטא עוויסאת
לבני תישאר בלי ממשלה?
צילום: ירון ברנר
מומלצים