שתף קטע נבחר

לבני ל-ynet: יש דברים שלא ניתן להיעתר להם

יו"ר קדימה, ציפי לבני, אמרה בשיחה עם ynet כי היא שלמה עם ההחלטה ללכת לבחירות. לדבריה, מיליארדי שקלים והתחייבות שלא לדון בירושלים, הם דברים "שאי אפשר למכור את המדינה לכבודם". היא לרגע לא חוששת: "אנצח בבחירות"

הולכת בלב שלם לנשיא - וערוכה לקרב. זמן קצר לאחר שהחליטה להודיע לנשיא כי היא מבקשת להקדים את הבחירות, שוחחה יו"ר קדימה, השרה ציפי לבני, עם ynet ואמרה כי היא שלמה עם ההחלטה שקיבלה. לבני, שנשמעה אמש (שבת) בטוחה בעצמה ובהחלטתה, אמרה כי "החלטתי לא להיכנע, וזה מה שהנשיא ישמע ממני".

 

 

הכרעתה של יו"ר קדימה נפלה בתום ערב של התייעצויות קדחתניות בביתה, שבהן עלו האפשרויות העומדות בפניה. לאחר שעות של מגעים עם סיעות הכנסת שהיו אמורות להצטרף לקואליציה התברר כי לא ניתן להגיע לעמק השווה במשא ומתן. "נמאס לי מהסחטנות", אמרה לבני לאנשיה. "מחר אודיע על בחירות".

 

יו"ר קדימה סיפרה, כי במהלך המשא ומתן הקואליציוני דרשו הסיעות השונות דרישות במיליארדי שקלים, וכן את התחייבותה שלא לדון בנושא ירושלים במשא ומתן עם הפלסטינים. "יש דברים שאי אפשר למכור את המדינה לכבודם", אמרה לבני ל-ynet.

 

"לא מוכנה להיכנס לשיתוק מדיני"

נקודת המפנה במגעים הקואליציוניים היתה החלטתה של מפלגת ש"ס לא להצטרף לממשלה. לבני קיבלה גם "כתף קרה" מצד מפלגת הגמלאים. לדבריה, "יש דרישות שהן בלתי סבירות, גם לא במצב של ניסיון להרכיב ממשלה". היא דחתה את הטענה לפיה היה עליה להמשיך במשא ומתן עד תום הזמן שמקציב לה החוק. "למה למשוך עוד זמן?", תהתה יו"ר קדימה, "למשוך זמן כדי שהציבור יקום בבוקר וישמע שעוד אחד קיבל מיליארדים, ושנכנסנו לשיתוק מדיני? אני לא מוכנה לזה".

 

יו"ר קדימה בטוחה שעשתה את הצעד הנכון. "הזמן רק מייצר עוד דרישות", אמרה. "כשכל אחד חושב שהכל תלוי רק בקול שלו, כל אחד גם מרים עוד משהו לחלל האוויר". היא הוסיפה, כי "האחריות שלי כעת, זה לא להיכנע למצב שכל אחד מציב דרישות בלתי אפשריות. הדרישות האלה באו מכל הכיוונים. הצעתי הצעות ראויות, הייתי מוכנה לתת לשכבות החלשות, ואני שלמה עם זה. אני שלמה עם זה שהחלשים קיבלו תוספות, אבל יש דברים שאי אפשר להיעתר להם".

 

לבני אמרה עוד ל-ynet כי התנגדה לדרישות להקפיא את המשא ומתן המדיני, או לבלום אותו בגלל התחייבות שלא לדון בנושא ירושלים. "הם רוצים לעצור את המשא ומתן המדיני", אמרה יו"ר קדימה. "אני לא מוכנה לזה. יש לי אחריות כלפי המדינה הזו". באשר לשאלה האם היא לא חוששת מהפסד בבחירות השיבה לבני: "אני הולכת לנצח בבחירות האלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני בישיבת סיעתה. שלמה עם החלטתה
צילום: ירון ברנר
אלי ישי. נקודת מפנה
צילום: AP
מומלצים