שתף קטע נבחר

פגישת לבני-פרס הוקדמה - ונדחתה ברגע האחרון

רגע לפני שישראל נגררת לבחירות - תזזית בבית הנשיא: לפני הצהריים נמסר מלשכתו של פרס על הקדמת הפגישה עם יו"ר קדימה, אולם ברגע האחרון - לבקשת יו"ר הכנסת - הודיעה לבני על דחייה וחזרה לשעת הפגישה המקורית - 17:00

ישראל הולכת לבחירות: בדקה ה-90, החליטה השרה ציפי לבני לדחות את הגעתה לבית הנשיא. היא היתה אמורה להגיע ב-14:00, אך לבקשת יו"ר הכנסת, דליה איציק, היא תגיע ב-17:00.

 

הולכים לבחירות:

 

ייתכן שפרס הקדים את הפגישה עם לבני, כדי שיוכל להיפגש עם יתר ראשי הסיעות עוד היום. פרס נערך לקיים דיונים עם ראשי סיעות הכנסת, כדי לבחון את האפשרויות לפני פתיחת מושב החורף מחר אחר הצהריים . הנשיא פרס מבקש להגיע למועד פתיחת ישיבת הכנסת עם סיכומים בנושא זה. מוקדם יותר הוא נפגש עם שר הביטחון אהוד ברק. 

 

בש"ס, אחד הגורמים המרכזיים לאי הקמת ממשלה, אמרו כי הם לא מצטערים על המהלכים שהובילו לכישלון המשא ומתן עם לבני. "עשינו את מה שהתבקש מבחינתנו. לא מדובר בעמדות חדשות. גם על נושאי קצבאות הילדים וגם על נושא ירושלים, מדברים כבר חודשים ארוכים. אם הם רוצים ללכת לבחירות, אז נלך לבחירות. ש"ס מחוייבת לבוחריה ולאוכלוסייה החלשה בישראל", אמר גורם בכיר במפלגה.

 

בינתיים, התקיימו היום דיונים לגבי מועד לבחירות. שר בכיר בממשלה אמר ל-ynet כי עלתה האפשרות לקיים את הבחירות בעוד 111 ימים - 21 יום בהם ינסה מועמד אחר להרכיב ממשלה ועוד 90 יום הקבועים בחוק. עם זאת, הוא אמר כי קיימת אפשרות למועד אחר - שיוסכם על המפלגות.

 

לבני: הדרישות היו בלתי אפשריות

מוקדם יותר, אמרה לבני בישיבת שרי קדימה: "אחרי הפריימריז אמרתי שאני מאמינה בממשלה יציבה ושאני מחוייבת למיצוי הליך הרכבת הממשלה. הימים האחרונים הפכו את הדרישות לבלתי אפשריות והיה צריך לשים לזה גבול. 

 

"הייתי מוכנה לתת כיבודים. הייתי מוכנה להעביר תקציבים, שאני מאמינה

בהם למשפחות חלשות על בסיס חברתי. אבל כשהתברר שכל אחד בכל מפלגה מנצלים את ההזדמנות לדרישות בלתי לגיטימיות, לא כלכלית ולא מדינית, החלטתי להפסיק את זה וללכת לבחירות. זאת המהות של קדימה, על הבסיס הזה הקמנו אותה. קדימה מאוחדת שפועלת לפי מה שנכון, היא קדימה שתנצח את הבחירות הקרובות". 

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, התייחס להודעת לבני: "ההודעה של ממלאת מקום ראש הממשלה היא הודעה מצערת אך בסמכותה לקבוע זאת. מושב החורף של הכנסת יחל מחר. בדרך כלל בפתח הישיבה ראש הממשלה נושא נאום מדיני. בשל הנסיבות הודעתי כבר ביום חמישי ליו"ר הכנסת דליה איציק שאני לא מתכוון לשאת דברים מדיניים. חשבתי שזה לא יהיה נכון בנסיבות הללו. לכן אשא בנאום שלי דברים חברתיים וכלכליים".


פורסם לראשונה 26/10/2008 12:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני והנשיא פרס בפגישתם הקודמת
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים