שתף קטע נבחר

בכירים בליכוד: לבני הפגינה חוסר מנהיגות

במערכת הפוליטית יש מי שמתחיל כבר עתה את מערכת הבחירות. בליכוד האשימו את ציפי לבני ב"חוסר מנהיגות וחוסר יכולת". יו"ר הקואליציה: לבני נסחטה - אך קיבלה החלטה נכונה

יו"ר קדימה עוד לא הספיקה להודיע לנשיא על כשלון המגעים הקואליציוניים, ומערכת התעמולה לקראת בחירות כלליות כבר החלה. זמן קצר לאחר הפרסום ב-ynet על כוונתה של יו"ר קדימה, ציפי לבני, ללכת לנשיא, שמעון פרס, ולבקש ממנו ללכת לבחירות כלליות, אמרו אמש (שבת) בכירים בליכוד ל-ynet כי "לבני הפגינה חוסר מנהיגות, חוסר יכולת, חוסר ניסיון וחוסר כישרון".

 

הבכירים בליכוד האשימו, כי לבני היתה מוכנה להציע במהלך המו"מ הכל - מלבד דבר אחד: התחייבות שלא תחלק את ירושלים.

"המשא ומתן נכשל לא בגלל נתניהו, לא בגלל אלי ישי, לא בגלל רפי איתן, ולא בגלל יעקב ליצמן - אלא בגלל ציפי לבני", אמרו.

 

יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער, אמר בתגובה להחלטת לבני: "האמת היא שקשה מאוד להיכשל במו"מ שכזה, אבל מסתבר שלבני הצליחה בכך. מותר לשאול אם היא אינה מסוגלת לנהל ולסיים בהצלחה משא ומתן להקמת קואליציה בתנאי פתיחה שכאלה - כיצד היא מתיימרת לשאת ולתת בנושאים סבוכים וגורליים לעתיד המדינה מול הפלסטינים וסוריה".

 

ח"כ רובי ריבלין (ליכוד) אמר כי הוא מברך "שהחיינו". עוד הוסיף ריבלין: "מגיע לעם הזה ממשלה חדשה ויציבה במקום קואליציה מלאכותית ללא קווי יסוד וללא מדיניות".

 

יו"ר מרצ, חיים אורון, פנה לראשי המפלגות ואמר כי "בעקבות כישלון המשא ומתן הקואליציוני, ולאור הבעיות הבוערות בתחום הכלכלי חברתי והמדיני - יש לקיים את הבחירות מוקדם ככל האפשר". מרצ תכנס כבר מחר את ועידת המפלגה כדי להתחיל בהיערכות לבחירות.

 

"זו החלטה נכונה, היו סחיטות לא-אפשריות"

יו"ר הקואליציה, ח"כ יואל חסון (קדימה), אמר כי "לבני קיבלה את ההחלטה הנכונה, זאת לאור הסחיטות הבלתי אפשרויות שבאו מצד השותפות הקואליציוניות". לדבריו, קדימה תלך לבחירות - ותנצח בהן.

 

חברו לסיעה, ח"כ שלמה מולה, אמר כי הוא "מברך את ציפי לבני על החוזק שהוכיחה ועל הפוליטיקה הנקייה שליוותה את המו"מ. ברור היה שכולם וברק במיוחד, ינסו לסחוט אותה - אך קדימה יוצאת מכאן מחוזקת".

 

השר יצחק הרצוג אמר ל-ynet כי "העבודה גילתה אחריות לכל אורך התהליך".

לדבריו, העבודה אינה חוששת מבחירות. "יש לנו הנהגה, נבחרת ודגלים נכונים", אמר.

 

השר שלום שמחון (עבודה) אמר ל-ynet כי "אמרתי בתחילת הדרך שעדיף ללכת לבחירות מאשר למשא ומתן מבזה. אנחנו מברכים על ההחלטה של לבני. גילינו אחריות לאומית במשא ומתן, ועתה נלך מתוך אחריות לבקש את אמון הבוחר. הוכח שמדינת ישראל דורשת ניסיון ואחריות שיש לאהוד ברק".

 

מפלגת הגמלאים ברכה על ההחלטה ללכת לבחירות מוקדמות. ממפלגת גיל נמסר כי "צוות המשא ומתן של לבני לא השכיל להגיע להסכם עם מפלגת הגמלאים, הסכם שהיה מביא בשורות אמיתיות לכלל גמלאי ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ סער. לבני הצליחה להיכשל
צילום: גיל יוחנן
ח"כ אורון. מוקדם ככל האפשר
צילום: עופר עמרם
ח"כ חסון. החלטה נכונה
צילום: דודי ועקנין
השר שמחון. מברך
צילום: דודי ועקנין
מומלצים