שתף קטע נבחר

ח"כ גלזר פרש מהגמלאים והקים סיעת יחיד

פארסת הגמלאים נמשכת. היום אישרה ועדת הכנסת לח"כ אלחנן גלזר לפרוש מסיעת הגמלאים ולהקים סיעת יחיד: "הדרך הטובה", על שמה של אשתו המנוחה

הדרך הטובה (והמהירה) בדרך הביתה: רגע לפני הבחירות אישרה היום (ב') ועדת הכנסת הקמת סיעת יחיד לחבר הכנסת אלחנן גלזר. הסיעה, שככל הנראה תזכה לאורך החיים הקצר ביותר בתולדות הפוליטיקה הישראלית, תיקרא "הדרך הטובה". במקביל, אישרה ועדת הכנסת את חזרתם של חברי הכנסת משה שרוני ושרה מרום שלו לסיעת הגמלאים.

 

לשאלה מדוע הקים סיעת יחיד רגע לפני שהגמלאים נמחקים בבחירות, לפי הסקרים האחרונים, השיב ח"כ גלזר ל-ynet: "הבחירות באו אלינו, לא אנחנו אליהם. נמחקים? נמחקים אולי זו סיעת גיל. זה אתה אמרת. עצם העובדה שאני פרשתי מהם משמעותו - שיפור עבורי ולא חיסרון. לי יש סיכוי כמו ל-120 אחרים". גלזר ציין כי יבדוק אפשרויות מיזוג שונות לקראת הבחירות הבאות, ואיחל לסיעתו המקורית "הרבה הצלחה".

 

הוא הסביר כי בחר בשם "הדרך הטובה" כדי להנציח את שמו של אשתו המנוחה, טובה. "אין דרך יותר טובה להנציח את זכרה מאשר לקרוא על שמה סיעה בכנסת", הוא אמר.

 

הגמלאים חוששים מבחירות. לכן, הם היו היחידים שביקשו מהנשיא לדחות עד כמה שאפשר את מועד הבחירות. ח"כ יצחק גלנטי אמר כי במציאות הקיימת, בחירות חדשות לא ישנו מאומה: "אנו סובלים ממשבר במנהיגות והמנהיגות המוצעת לבחירות הבאות לא מציגה אלטרנטיבה".

  

לדבריו, היה ניתן להגיע להקמת ממשלה מבלי ללכת לבחירות, אך המציאות שונה ומפלגתו תהיה ערוכה לבחירות לכשיגיעו. "אנחנו לא ערוכים מעכשיו לעכשיו ומעדיפים כי הבחירות ייערכו רחוק ככל הניתן, ועם זאת אני בטוח כי נעבור את הבחירות ואף מאמין כי כוחנו ייגבר". הוא הדגיש שמפלגתו אינה חוששת מבחירות. כשנשאל על-ידי ynet מה דעתו על המשא ומתן שניהלה מפלגתו מול יו"ר קדימה, ציפי לבני, השיב: "על חלב שנשפך אין מה לדבר". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
פעם היו יחד. גלזר ורפי איתן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים