שתף קטע נבחר

ברק מבדל את עצמו: נגד הקפיטליזם החזירי

יו"ר העבודה, אהוד ברק, החליט לבדל את מפלגתו מקדימה, לנוכח הסקרים המנבאים התרסקות: "אנחנו נבדלים מהם. נצטרך להחליף את הקפיטליזם החזירי מבית מדרשו של הימין בכלכלה עם אחריות", אמר בישיבת הסיעה. לבני קוראת לבחירות בזק: "החיתוך צריך להיות מהיר"

במפלגת העבודה קראו את הסקרים שמנבאים להם התרסקות, והחליטו לבדל את עצמם. יו"ר העבודה, אהוד ברק, אמר בישיבת הסיעה: "נצטרך להחליף את הקפיטליזם החזירי מבית מדרשו של הימין בכלכלה עם אחריות". בישיבת סיעת קדימה, קראה ציפי לבני לקיים בחירות בהקדם האפשרי: "כבר כמה חודשים שאנחנו נמצאים באי ודאות ולכן החיתוך צריך להיות מהיר".

 

יממה לאחר שהודיעה לנשיא המדינה על כשלון המגעים להקמת ממשלה וביקשה ממנו להכריז על קיום בחירות, התייצבה יו"ר קדימה, בפני חברי סיעתה בכנסת וקראה לקיים בחירות בהקדם האפשרי: "אני מצפה מכל ראשי הסיעות לתמוך בהצעת החוק להקדמת הבחירות".

 

היא הוסיפה: "מהרגע שיצאנו לדרך, חשוב שהבחירות יהיו במהירות רבה. חשוב לתת לעם הזה בחזרה את תחושת הוודאות ותחושת היציבות, צריך לזכור שכבר חודשים רבים אנחנו נמצאים במין תקופה כזאת של אי ודאות, לכן החיתוך צריך להיות מהיר ככל שניתן".

 

לעומת זאת, בישיבת סיעת ש"ס תקף אלי ישי את צוות המשא ומתן של ציפי לבני, ואמר: "בסביבת לבני אמרו שאנחנו סחטנים? מדובר בהתנשאות גזענית". הוא שאל את חבריו לסיעה: "אני נאבק למען משפחות אז אני נקרא סחטן?".

 

הצעה בעבודה: לשמור על הרשימה הקיימת

אהוד ברק, דיבר במקביל בישיבת הסיעה שלו. "אנחנו נבדלים מהסיעות האחרות, במובן של הצונמי הכלכלי שמתרגש על העולם. אנחנו מאמינים בהשקעות מסיביות בתשתיות, במו"פ בחינוך ובפריסת רשת ביטחון לשכבות הנמוכות ובמוכנות לפרוס רשת למערכות הפיננסיות אם וכאשר יידרש".

 

ברק הזכיר שהעבודה תמכה בהקמת ממשלה חדשה: "הובלתי את המשא ומתן שלנו, ואני אומר לכם: איפשרנו בנפש חפצה לקדימה להקים ממשלה בשותפות אמת למשך שנתיים, כפי שסיכמנו. משלא נסתייע, נצטרך להיאבק על דרכנו. דרכנו ברורה, מהרקורד שלנו בנושא המדיני-ביטחוני - נכונותנו לדון בהסדר אזורי כולל, עם רגל כלכלית חזקה".

  

כמה מחברי הסיעה הציעו בישיבה שלא לקיים פריימריז במפלגה, ולשמור על הרשימה הקיימת בבחירות הקרובות לכנסת. בסיעת העבודה חלוקות הדעות בעניין, אולם השר בנימין בן אליעזר תומך במהלך ובימים הקרובים צפוי להתקיים דיון בנושא.

 

הבוקר הגיש יושב ראש סיעת קדימה, ח"כ יואל חסון, הצעת החוק לקיום בחירות תוך כ-90 ימים. מטרת הצעת החוק היא לקצר את תהליך הבחירות מ-111 ימים - מרגע שהנשיא פרס יודיע ליו"ר הכנסת כי ראה שלא ניתן להרכיב ממשלה - ל-90 ימים באמצעות הצעת החוק.

 

לקראת הבחירות, לבני יכולה להיות אופטימית מהסקר שפורסם הבוקר "בידיעות אחרונות". לפי הסקר, קדימה תזכה ב-29 מנדטים, הליכוד ב-26, העבודה מתרסקת ל-11 מנדטים, ש"ס יורדת ל-11 והגמלאים נמצאים על גבול אחוז החסימה.

 

בינתיים, הגיעו נציגי הסיעות למשכן הנשיא - פרט לגמלאים רוב הסיעות תמכו בהקדמת הבחירות. אך לכמה מהן היו בקשות מיוחדות - לא לערוך אותן בשבוע של ט"ו בשבט ולא כשיש גשם

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא לקפיטליזם. ברק
צילום: דניאל בר און, ג'יני
לבני אתמול בבית הנשיא
צילום: גיל יוחנן
מומלצים