שתף קטע נבחר

שליח של הירשזון: העברתי מעטפה לאולמרט

האיש ששימש כשליח ההסתדרות הלאומית, והורשע בגניבה במסגרת פרשת הירשזון, סיפר בבית המשפט כי העביר "מעטפה שמנה" לאהוד אולמרט. הירשזון הגיב בתדהמה. בלשכת רה"מ מכחישים בתקיפות: מעולם לא התעורר חשד

רגע מפתיע במשפט הירשזון: דוד כהן, ששימש שליח בהסתדרות העובדים הלאומית, והורשע בגניבת חמישה וחצי מיליון שקלים, העיד היום (ג') נגד הנאשם בגניבה - שר האוצר לשעבר, אברהם הירשזון, בבית המשפט המחוזי בתל-אביב. כהן הדהים כשסיפר: "הירשזון ביקש ממני להעביר מעטפה, מעטפה שמנה. ואולמרט שם את זה בכיס. אני לא יודע מה היה במעטפה". 

 

לדברי השליח, לאחר שאהוד אולמרט הכניס את המעטפה לחליפתו, הוא הודה לו. הירשזון שמע את הדברים והגיב בתדהמה. עורכי דינו אמרו שהם שומעים על כך בפעם הראשונה והדבר מעולם לא עלה בחקירותיו של כהן במשטרה. כהן גם לא ציין את התקופה בה התרחש כביכול אותו אירוע.

 

בתגובה לעדות השליח, אומרים בלשכת ראש הממשלה כי "המשטרה חקרה את הפרשה ומעולם לא התעורר חשד כלפי ראש הממשלה. אין לנו מושג במה מדובר, וככל שנאמרו דברים מסוג זה - הם מוכחשים מכל וכל". אמיר דן, יועץ התקשורת של ראש הממשלה, הוסיף כי מדובר בסיפור הזוי לחלוטין שאין מאחוריו דבר.

 

בעדותו, סיפר כהן שפרט צ'קים ואת חלקם העביר לאחיו, לעצמו וגם לשר האוצר לשעבר. כהן העיד במשפטו כי במשך שנים ארוכות הוא עצמו סובל מבעיות נפשיות ומהמר באופן כפייתי. לדבריו, דרש מאחיו, עובדיה כהן, שהורשע בפרשה, לכסות את חובותיו בשוק האפור בשל איומים על חייו. עורכי הדין אמרו שהירשזון לא ידע שהכספים הועברו לשוק האפור.

 

השליח סיפר גם שרכש עבור הירשזון בשר טלה משובח, סיגריות ומצות שמורות.

 

כהן הורשע כי במסגרת עבודתו בהסתדרות העובדים גנב כ-5.5 מיליוני שקלים, ובנוסף אף פרט המחאות בסכום של כ-860 אלף שקל - כספים שלטענת הפרקליטות הועברו להירשזון עצמו.

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הירשזון. הגיב בתדהמה
צילום: ירון ברנר
אולמרט. מכחיש מכל וכל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים