שתף קטע נבחר

פרו ורבו. יש מקום לכולם

"אמא יקרה, אבא יקר, אל תקשיבו לקין ולא לשופטים המלומדים של סדום ועמורה. הקשיבו ללב שלכם, לשכל הישר, לטבע הבריא של העולם. הביאו ילדים וכמה שיותר". ערב פרשת המבול, קבע נחום פצ'ניק כי יש ללדת פחות, הרב שמואל אליהו יוצא נגד "האגדה ושמה פיצוץ אוכלוסין"

1,850,000,000 - מיליארד שמונה מאות וחמישים מיליון בני אדם היו בעולם אחרי מלחמת העולם השנייה.

 

3,000,000,000 - שלושה מיליארד אנשים היו בעולם בשנות ה-60.

 

6,500,000,000 - שישה מיליארד וחצי תושבים יש היום בעולם.

 

העולם מכפיל את עצמו כל כמה שנים, ובעשור הבא יהיו בו 13,000,000,000 תושבים! "פיצוץ אוכלוסין"!!! הצילו!!!  


 

גם אני, כמוכם, קראתי ב-ynet על ה"פיצוץ". נכנסתי לחרדה וחיפשתי מייד מחסה. משהו פה עומד להתפוצץ! מדינות בעולם סובלות מרעב ותת תזונה, ויש מקומות שבהם צפיפות האוכלוסין היא בלתי נסבלת. מסקנה: המשך הריבוי עלול להביא רק נזק ומחלות. יש לפעול מהר! העולם מכפיל את עצמו! מה יהיה? פעם המחלות והמלחמות כילו מספרים עצומים של בני אנוש. הקידמה, שהדבירה הרבה מחלות, הציבה אותנו בפני בעיית הבעיות: "פיצוץ אוכלוסין".

 

כששמעתי את הדרשה ה"יפה" הזו נבהלתי, כמו כל אחד אחר, אבל אני יודע שמדובר באגדה של ממש.

 

לפני כמה שנים נאלצתי לטוס לארצות הברית. הטיסה לשם עוברת, כידוע, מעל אירופה, שהיא אחד המקומות הצפופים ביותר בעולם. ובכן, בנסיעתי זו אני מתבונן מחלון המטוס כדי "לחפש" את הצפיפות, את העיבוד האינטנסיבי של הקרקע, את הניצול המקסימלי של האדמה - ואין. אפשר לראות מהמטוס הרבה מקומות מיושבים וקרקעות מעובדות, אבל גם שטחים עצומים ריקים מאדם ומהתיישבות חקלאית. אחד המקומות הצפופים בעולם.

 

ומה קורה באפריקה? שם האדמה הרבה יותר שוממת. אתה יכול לנסוע שעות ולראות רק ערבות ריקות. יערות עצומים שמשמשים משכן לקופים וחיות טרף וריקים מאדם. אם תנסה לנגוע בהם - מייד יקומו כל שוחרי איכות הסביבה ויאמרו "הצילו! אוזון אוזון!!!". אולי מישהו יסביר לי למה ערבות מצילים את העולם מקללת האוזון ושדה חיטה לא מציל? שניהם ירוקים באותה מידה. האם מטע זיתים לא שורף את הפחמן ההרסני באותה מידה שעושה זאת יער טרופי? יש בעולם מספיק מקום ליערות וגם לעוד מאה מיליארד בני אדם, בלי שום בעיה.

 

אני יודע שזה לא פופולרי לדבר נגד הירוקים. "ירוק" נשמע מאוד IN, קרוב קרוב לטבע. זה יפה, זה טבעי, זה אמיתי. העניין הוא שאנחנו כל כך נהנים מהירוק ומהטבע, עד שאנחנו מוכנים ליהנות מעולם יפה רק בעצמנו. שלא יבואו אחרים וייהנו גם הם.

 

מהי מידת סדום

אל תעלבו אם אומר לכם שזה מזכיר קצת את סדום ועמורה, שחיו במקום הטוב ביותר בעולם. מזג אוויר טוב ומים בשפע "כגן ה' כארץ מצרים". הם הבינו מהר מאוד את העניין – עוד מעט יבואו כל הטפילים וימצצו את דמנו, ולכן לא ניתן צדקה, לא ניתן לאף אחד לעבור כאן ונפחיד את כולם. "הכל בשבילנו, חברים. רק לנו!".

 

איני רוצה להזכיר כאן את החורבן של "סדום ועמורה" כיוון שאני מאמין שהעולם בסופו של דבר יבין את העניין הזה ולא יגיע לשם, אבל בינתיים יש שמקדמים את האידיאולוגיה שלהם. מדברים איתנו על מחסור במזון. חשבו רגע באמת: האם באמת יש מחסור במזון?!

 

זה כל כך שיקרי! הרי כל חקלאי במדינת ישראל יכול ליצר מזון פי עשר ועשרים ממה שהוא מייצר היום. רק תן קונים לסחורה שלו.

 

האם חסרים מים? יש בעולם נהרות עצומים ששופכים כל דקה מיליוני קובים מעוקבים לים המלוח. מישהו חושב לנצל אותם? אולי אולי מנצלים אחוז אחד מהמים המתוקים הזורמים בעולם. אולי.

 

האם חסרה בעולם אדמה? אפשר לגדל ירקות ופירות כמעט בכל מקום בעולם. כל נסיעה מתל אביב לחיפה תלמד אותך כמה אדמה ריקה יש במדינת ישראל, שנחשבת למתועשת, מתקדמת וצפופה. עוד לא דיברנו על חולות הנגב. יש לי בן דוד שמגדל טונות של מוצרי מזון על חולות הערבה.

 

האם חסרה אנרגיה? בזה העולם מפוצץ באמת. ב"אנרגיה אטומית" לא שמישה, אנרגיה שאצורה במאגרים אדירים של כלי נשק שלא יודעים היום מה לעשות בהם. רק שלא יפלו לידים לא נכונות. לא יודעים איך להשתמש בהם? אם יהפכו חניתותיהם לאיתים, כדברי נביאי ישראל, אפשר לנצל מהם אנרגיה בשפע רב וללא הגבלה במשך שבע שנים.

 

האנרגיה של השמש, האנרגיה הסולרית של העולם, לא מנוצלת בחלקיק של אלפית האחוז ממה אפשר לנצל אותה. עוד לא התחילו כלל וכלל לנצל את האנרגיה הטרמית, את החום עצום הנמצא בבטן האדמה שבעזרתו אפשר להניע עולם ומלואו.

 

האמת היא שגם בלי כל ההמצאות החדשות אפשר להכין אוכל לעוד מאה מיליארד אנשים בלי כל בעיה. השאלה היא אם רוצים. כאן, במדינה ישראל, אף אחד כבר לא שואל ברצינות האם אפשר לגדל משהו במדבר. גן הירק של מדינת ישראל היה על חול ים, חול שמושקה בטפטפות שמזינות את הצמח במים ודשנים, וצומח מהר וטוב יותר מכל מקום אחר בעולם.  


 

הודו נחשבת, ובצדק, לאחד המקומות הקשים ביותר מבחינת רעב, מוות ומחלות, בגלל צפיפות אוכלוסין. זו לא מדינה שחסר לה משהו, והיא אחת המטופשות ביותר מבחינת ניהול אוצרות הכלכלה שלה. יש לה מאות מיליארדי דולרים ששוכבים בבנקים בעולם, אוצרות ענק של זהב וכסף שמרקיבים ואנשים גוועים ברעב. אלו לא רק "פרות קדושות" שאוכלות את האוכל של ילדי הודו, אלא דרך הטיפשות האלילית שמרשה לאנשים למות מרעב כשבמרחק זריקת אבן יש מהרג'י שיושב על אוצר השווה מליארדי דולרים - כסף שמסוגל לכלכל מליון אנשים באורז במשך שנה שלמה. אפשר גם להקים בו חממות לגידול יעיל, מפעלי מזון שיכולים לתת פרנסה לכוח עבודה זול, והם כבר יכלכלו עשרות אלפי אנשים במקום שימותו ברעב.

 

אין פיצוץ אוכלוסין, אין סכנת רעב, אין צפיפות דיור. יש רק אנשים נצלנים שרוצים לאכול את כל העולם לבד. מיליארד אחד של דולרים לא מספיק להם. הם צריכים את השני והשלישי, ומוכנים לקדש מלחמה בשביל הרביעי.

 

לא לחינם מי שכל כך לוחמות על העניין הזה של "פיצוץ אוכלוסין" הן המדינות העשירות ביותר שמזהמות את העולם יותר מכל מדינה אחרת. על צמצום הילודה הן נלחמות במקומות אחרים - הכל בשם הקידמה וההומניות. הן מפחדות שהעושר שלהם יצטרך להתחלק בין אחרים.  


 

כשקוראים את כל זה קשה שלא להיזכר במלחמה הראשונה בעולם. מלחמת קין והבל כילתה חלקים נכבדים מהאנושות והייתה מלחמה על השליטה בעולם, הכל משום שקין לא יכול היה לסבול את הבל שיושב על אדמתו ולוקח לו את העולם. הוא פשוט חש כיצד הוא נשם את האוויר שלו. היה לו צפוף, לקין, ולכן הרג את הבל אחיו. שלא יהיה פיצוץ אוכלסין.

 

רצח??!! איך העזתי להשתמש במילה כל כך נוראה? אבל זו האמת. בשם פיצוץ האוכלוסין הדמיוני הזה מכשירים את השרץ ורוצחים ילדים במעי אימם. את העוול שכל אישה בריאה בנפשה מרגישה מכשירים בשם האגדה הזו. בשם הבלוף מטיפים לנשים שלא להביא לעולם יותר מילד וחצי. אל תביאי יותר חיים לעולם! הם עוד ינשמו את האוויר שלנו!!!

 

אם את חלילה בהריון – חיש מהר תעשי הפלה. נקים לך ועדות של רופאים שיסבירו לך שהרצח הזה הוא קידמה. רצח? רק "הפלה" של משהו על הרצפה. סתם איזו כוס פלסטיק. זו טובת הילדים האחרים, טובת האנושות. נאטום לך את האוזניים שלא תשמעי את צעקות העובר הנחתך לחתיכות בתוכך. בהסכמתך נחתך ומת. נחתך ונזרק לפח. בהסכמתך. בשם הקידמה. למען האנושות. למען קין.  


אמא יקרה, אבא יקר, אל תקשיבו לקין ולא לשופטים המלומדים של סדום ועמורה. אל תקשיבו לאלה שממשיכים את דרכם בימינו.

 

הקשיבו ללב שלכם, לשכל הישר, להיגיון, לטבע הבריא של העולם. הביאו ילדים, וכמה שיותר.

 

אל תשמעו לאלה שיתירו לכם לחתוך אותם לחתיכות. הביאו אותם חיים ובריאים, וחנכו אותם להיות יצרנים טובים וחכמים - ילדים שישנו את העולם להיות יותר טוב.

 

אפשר. כדאי. צריך.  

 

ומה דעתכם? כיתבו לנו במנגנון התגובות:

 

  • "בעד" - ללדת ילדים, כמה שיותר 
  • "נגד" - ללדת ילדים, אבל פחות

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
הרב שמואל אליהו
צילום: אביהו שפירא
הכדור שלנו
צילום: איי אף פי
מומלצים