שתף קטע נבחר

פיטורים המוניים במפעל גולד אנד האני בב"ש

פרסום ראשון: מפעל גולד אנד האני העוסק בצורפות העסיק עד לאחרונה יותר מ-100 איש - כעת איבדו רוב עובדים את מקום עבודתם. אנשי הביטחון במפעל שומרים "שאף אחד לא מוציא מפה זהב". בחברה סירבו להגיב

המשבר מגיע לתעשיות הלואו-טק: מפעל גולד אנד האני בבאר שבע מבצע פיטורים המוניים, כך נודע ל-ynet. המפעל, העוסק בצורפות זהב, תכשיטים ואבני חן, העסיק עד לאחרונה יותר מ-100 עובדים. כעת איבדו רוב העובדים את מקום עבודותם.

 

מזה כחודש מוצבים מול שערי המפעל הממוקם באזור התעשייה עמק שרה בעיר שומרים, המונעים כל ניסיון להוציא סחורה מהמקום. חניית המפעל כמעט ריקה, כשרק מכוניות בודדות עיטרו את המגרש השומם.

 

"בהתחלה היינו בודקים כל מי שבא ויוצא", סיפר ל-ynet אחד השומרים במקום, "כדי לוודא שאף אחד לא מוציא מפה זהב או משהו כזה. אבל עם הזמן התחילו להגיע פחות אנשים. אלו שיצאו משם סיפרו על דבר הפיטורים והרגשות הקשים שלהם. מדובר בעובדים מבוגרים, שעולמם חרב עליהם, חלק מהם חיכו כבר לפנסיה".

 

"עצוב לאבד את מקום העבודה"

את שערי המפעל יצאו היום מספר עובדים בודדים, אך כמעט אף אחד מהם לא הסכים להתראיין. אחד העובדים נשאל כמה אנשים איבדו את מקום העבודה שלהם והשיב "לא מעט" אך סירב להוסיף. "אני מרגיש רע לגבי העובדים", אמר אחד השומרים, "זה עצוב לאבד את מקום העבודה שלך אחרי כל כך הרבה שנים, כשיש לך משכנתא, ילדים ואישה לפרנס".

 

נהגי מוניות, אשר נהגו להסיע את העובדים למקום עבודתם בעמק שרה, דיווחו על ירידה במספר הנוסעים. "צריכים להיות מודאגים"? שאל אחד מהנהגים בחשש.  אל שטח המפעל המגודר נאסר על כתבת ynet להיכנס, למרות בקשותיה ופניותיה החוזרות ונשנות לשוחח עם מנהל המפעל - שסירב להתראיין לכתבה.

 

המידע הראשוני הגיע ל-ynet באימייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפעל גולדן אנד האני
צילום: אילנה קוריאל
מומלצים