שתף קטע נבחר

בר-און: בכסף שלו, ברק היה צריך לעצור הקסאם

בעקבות כוונת משרד הביטחון לתבוע כחצי מיליארד שקל למיגון היישובים הקרובים לרצועה, הביע שר האוצר מורת רוח ואמר: "הגיע הזמן שברק יפסיק לתת עצות ולדרוש מחירים לבונקרים"

זעם במשרד האוצר על כוונת שר הביטחון לדרוש עוד כסף למיגון, דווקא בזמן ממשלת מעבר ורגע לפני הבחירות. "הגיע הזמן שאהוד ברק יפסיק לתת עצות ולדרוש מחירים עבור בונקרים ומקלטים", כך אמר היום (ה') ל-ynet שר האוצר, רוני בר-און.

 

בר-און יצא במתקפה על ברק בעקבות הידיעה שפורסמה ב-ynet, לפיה שר הביטחון וסגנו, מתן וילנאי,

יעלו בישיבת הממשלה הקרובה תביעה להעביר חצי מיליארד שקלים להשלמת בניית חדרים ממוגנים ביישובי עוטף עזה, בטווח של 4.7 ק"מ.

 

שר האוצר, אחד מבכירי המטה של יו"ר קדימה, הנערך אף הוא לבחירות, אמר כי "אהוד ברק מקבל יותר מ-50 מיליארד שקל לתקציב הביטחון. הייתי מצפה שהוא יצליח למנוע את ירי הקסאם על שדרות. שיפסיק לתת עצות ויתחיל לעשות את מה שבאחריותו".

 

אמש נודע כי למרות העובדה שמשרד הביטחון טרם השלים הקמת המיגון בטווח 4.5 ק"מ מגבול הרצועה, מתכוונים ברק וסגנו לתבוע בישיבת הממשלה הקרובה תקציב נוסף של כ-500 מיליון שקלים לשם כך.

תהיה זאת הפעם הראשונה שהממשלה תדון בדרישה זו, אולם על רקע קיומה של ממשלת המעבר הסיכויים לקבלת אישור תקציבי שכזה - קטנים.

 

במשרד הביטחון מספרים, כי בחמשת החודשים האחרונים מוגנו בתי תושבים בעוטף עזה מתוך תקציב של 370 מיליון שקלים, שאושר על-ידי הממשלה בפברואר 2008. במערכת הביטחון העריכו כי יידרשו עוד כחצי מיליארד שקלים על מנת להעמיד חדרים מוגנים לכלל האוכלוסייה הנמצאת בטווח הסיכון. בימים אלה פועלים קבלנים בעיקר ביישובים שמצפון-מזרח לרצועת עזה ובתקופה הקרובה הם אמורים למגן 1,400 יחידות דיור בשדרות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בר-און. "ברק מקבל יותר מ-50 מיליארד"
צילום: ירון ברנר
מומלצים