שתף קטע נבחר

מחיר הראיון: יגאל עמיר הועבר לכלא המחבלים

בעקבות ראיונות הטלוויזיה האסורים, החליטו בשב"ס להעביר את רוצחו של ראש הממשלה, יצחק רבין, מכלא רימונים שבשרון. הוא הועבר לכלא רמון, שם כלואים כ-700 אסירים ביטחוניים, בעל סיווג ביטחוני גבוה ביותר. הטלוויזיה הוחרמה

יגאל עמיר, רוצחו של ראש הממשלה יצחק רבין, הועבר הבוקר (יום ו') לכלא רמון, הסמוך למצפה רמון, בעקבות הראיונות ששודרו אמש בטלוויזיה. בכלא רמון, הסמוך לכלא נפחא, כלואים אסירים ביטחוניים, ועמיר הוכנס שם לאגף ההפרדה. בעקבות הסערה הציבורית, החליטו ערוצי הטלוויזיה לבטל את שידור הראיון.

 

בעקבות הראיונות הוחלט בשב"ס להעניש את עמיר ולהעמידו לדין משמעתי. בין העונשים שהוטלו עליו בשל הפרת הנחיות השב"ס: שלילת שימוש בטלפון ציבורי, שלילת ביקורים משפחתיים ושלילת התייחדות עם אשתו למשך שלושה חודשים. בנוסף, הוצאו חפצים אישיים מתאו, שבעבר התירו לו להכניס.

 

בתחילה הוחלט כי עמיר יועבר מכלא רימונים שבשרון, שם היה כלוא לבד בתא באגף ההפרדה, לכלא אשל הנמצא סמוך לבאר-שבע. ואולם, בסופו של דבר הוחלט להעבירו לכלא רמון שבדרום. כלא רמון הוא כלא חדש יחסית, בעל הסיווג הביטחוני הגבוה ביותר בשב"ס.

 

מדובר בכלא שנבנה בצמוד לכלא נפחא. בכלא רמון כלואים כ-700 אסירים ביטחוניים. עמיר, שמוגדר אף הוא כאסיר ביטחוני, נכלא בתא באגף ההפרדה בכלא, הנחשב לאגף שמור ביותר.

 

עמיר נקלט בכלא וכחלק מהענישה הוחלט להוציא מתאו את כל הרכוש האישי שנחשב כפריבילגיה. בין היתר מכשיר טלוויזיה, די-וי-די, קומקום חשמלי

ועוד. הוא קיבל את הדברים המינימליים שעל-פי חוק השב"ס חייב להעניק לאסיר, בהם מיטה, שמיכה, כלי רחצה מינימליים וספר תנ"ך.

 

העברתו של עמיר לבית הסוהר המרוחק תקשה על בני משפחתו של עמיר, המבקרים אותו בכלא. בכלא רמון כלואים בעיקר אסירים בטחוניים - עובדה המעידה על החומרה שמייחס שירות בתי הסוהר לעובדה שעמיר העניק ראיונות בניגוד למותר לו. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמיר. יכלא עם מחבלים
צילום: ירון ברנר
מומלצים