שתף קטע נבחר

מכירת החיסול של מקיין ב"סאטרדיי נייט לייב"

יומיים לפני יום הבחירות הגורלי התייצב המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב ביחד עם רעייתו באולפני NBC והשתתף במערכון לצד טינה פיי, שחיקתה את סגניתו שרה פיילין

חיוכים אחרונים לפני הכרעה. המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית, ג'ון מקיין, הופיע הלילה (יום א') בתוכנית הבידור "סאטרדיי נייט לייב" ברשת NBC (לצפייה במערכון שבו השתתף מקיין - לחץ כאן).

 

מקיין הופיע בתוכנית כשלצידו הקומיקאית טינה פיי, הדומה דמיון מדהים לסגניתו במירוץ, מושלת אלסקה שרה פיילין. השניים "עקצו" את המתמודד אובאמה כאשר אמרו כי אין ביכולתם לממן חצי שעת שידור תעמולה בטלוויזיה - ולכן ימכרו מוצרים מקמפיין הבחירות באחד מערוצי הקניות.


מקיין וטינה פיי ב"סטרדיי נייט לייב" (מתוך אתר NBC)

 

כזכור, רק לפני כמה ימים השתלט אובאמה, באמצעות מימון נדיב, על חצי שעת שידור ופרס במהלכה את עיקרי משנתו. בין המוצרים שהציעו למכירה מקיין ופיילין-המדומה היו "בובות ג'ו" במגוון דגמים: ג'ו השרברב, שכבר הפך לאחד מגיבורי מערכת הבחירות - וג'ו ביידן, סגנו של אובאמה במירוץ.

 

אסטרטגיית הסבא העצוב

עוד הציע מקיין למכירה במערכון צלחות המנציחות את עשרת העימותים שניהל עם יריבו הדמוקרטי בסגנון אסיפת בחירות. על המסך נראו אז עשר צלחות לבנות ריקות. הצעתי להתעמת, הסביר מקיין, אך אובאמה סירב, "הן בכל זאת צלחות טובות".

 

טינה פיי, בתפקיד המושלת פיילין, אמרה כי אין בכוונתה לשוב לאלסקה לאחר הבחירות. "אני מתמודדת לכהונה של ארבע שנים - או שאהיה אופרה ווינפרי הלבנה", אמרה. במערכון נוסף בהשתתפותו, התלוצץ מקיין על האסטרטגיות ששקל לאמץ לקראת ימי הבחירות הנותרים, בהן: "אסטרטגיית הסבא העצוב".

 

אתמול הצליחו צמד קומיקאים מקנדה למתוח בטלפון את פיילין האמיתית וגרמו לה להאמין שהיא משוחחת עם נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי. במטה של פיילין אישרו את קיומה של השיחה, שארכה שבע דקות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקיין ורעייתו עם הגעתם לאולפני NBC
צילום: AP
מומלצים