שתף קטע נבחר

אולמרט: לא נשלים עם מתנחלים פורקי עול

ראש הממשלה הודיע על הקמת צוות מיוחד שיעסוק באכיפת החוק על ידי מערכת המשפט. אולמרט תקף את טיפול מערכת המשפט בתופעה: "פורעים משתחררים עוד לפני שנתנו את הדין על ההתנהגות הבלתי נסבלת שלהם"

"יש קבוצה לא קטנה של אנשים שפרקו כל עול, זה דבר בלתי נסבל שאיננו מתכוונים להשלים עימו". כך אמר הבוקר (יום א') ראש הממשלה, אהוד אולמרט, כאשר התייחס לארועים האלימים מצד מתנחלים, בפתח ישיבת הממשלה.

 

הממשלה דנה בין היתר בהפרות הסדר של המתנחלים שארעו לאחרונה, וההתנכלויות לפלסטינים ולאנשי כוחות הביטחון. ראש הממשלה ושר הביטחון דרשו בימים האחרונים פעולה

 נמרצת ונחושה של מערכת הביטחון, המשטרה ומערכת המשפט, כדי לעצור את הידרדרות המצב.

 

אולמרט הוסיף: "רוב האזרחים ביהודה ושומרון הם שומרי חוק, אוהבי העם והארץ ויש לנו כבוד והערכה אליהם, אבל יש את הקבוצה שפרקה כל עול, קבוצה שמתנפלת על חיילים, מתנפלת על שוטרים, מתנפלת על גורמי ביטחון אחרים. איננו מתכוונים להשלים איתה ולא נשלים איתה".

 

"אני מתכוון להקים היום צוות שרים בנושא שבין היתר יעסוק באכיפת החוק על ידי מערכת המשפט. שם קורה מצב שבו פורעים משתחררים עוד לפני שנתנו את הדין על ההתנהגות הבלתי נסבלת שלהם. צריך להפסיק את זה וצריך לאכוף את החוק", אמר ראש הממשלה.

 

"להוציא את המיעוט המטורף מהליגיטמיות"

בישיבת הממשלה ייסקרו את המצב בשטח - הרמטכ"ל רב אלוף גבי אשכנזי, ראש השב"כ יובל דיסקין, אנשי משטרה, אנשי משרד המשפטים ואנשי מערכת הביטחון. מדובר בדיון המרכזי בישיבת הממשלה היום. מזכיר הממשלה, עובד יחזקאל, בהתבטאות נדירה, אמר הבוקר ל-ynet: "המסיתים ומטיפי האלימות האלה הם תופעה חמורה שיכולה לפגוע באושיות החברה בישראל. השימוש שלהם בדת היהודית הוא חילול שם שמיים ברבים. הם לכל היותר נביאי שקר מהסוג המסוכן ביותר, שבעבר פגע בישראל פגיעות קשות ואני מקווה שהממשלה תקבל החלטות ברורות וחד משמעיות שיוציאו את המיעוט המטורף הזה אל מחוץ לגבול הלגיטימיות בישראל".

 

שר הביטחון, אהוד ברק, התייחס גם הוא לנעשה בחברון בישיבת שרינו, שנערכה לפני ישיבת הממשלה. "התופעות של הפרת החוק על ידי צעירים באזור יהודה ושומרון, הן איום על המדינה והאזרחים. חברה חפצת חיים לא יכולה לקבל זאת, ניאבק בכך בכל הכוח". השר אריאל אטיאס מש"ס אמר לפני ישיבת הממשלה: "נושא הפגיעה בחיילי צה"ל הוא קונצנזוס בעם ישראל. יש לנו צבא אחד, צריך לשמור עליו מכל משמר וזה כולל את כל המגזרים".

 

עוד לפני הדיון, אמר הלילה ברק ל-ynet: "תופעת הפרות הסדר וההתפרעויות הינן חמורות ומטרתן הינה ערעור על סמכות המדינה ויכולתה להשליט מרות על תושביה. יש פה ניסיון של חבורת קיצונים

לסדוק את סמכות המדינה ושליחיה בשטח, צה"ל והמשטרה, מתוך יומרה להכתיב למדינה את דפוסי הפעולה ביהודה ובשומרון".

  

בשבוע שעבר הנחה ברק את בכירי מערכת הביטחון בדיון בלשכתו, להגביר את השימוש בצווים מנהליים נגד פורעי חוק ביהודה ושומרון. הוא גם הורה להקים צוות מעקב שיבחן את הנעשה בשטח. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישיבת ממשלה. ארכיון
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
ברק. איום על המדינה
צילום: גיל יוחנן
יחזקאל. עלולים לפגוע באושיות החברה
צילום: גיל יוחנן
צילום: קובי קנטור
אטיאס. יש קונצנזוס נגד פגיעה בצה"ל
צילום: קובי קנטור
מומלצים