שתף קטע נבחר

המשך המו"מ עם סוריה: ש"ס נגד, העבודה בעד

בעוד שבלשכת ראש הממשלה מעריכים שהמגעים העקיפים עם הסורים יתחדש בעוד כמה שבועות, אומרים שרי ש"ס כי הם מתנגדים שממשלת מעבר תמשיך בשיחות. מנגד, אמרה השרה תמיר: "לנצל כל הזדמנות"

האם לממשלת מעבר מותר להמשיך את המשא ומתן עם סוריה? הדעות בקרב שרי הממשלה חלוקות לגבי המשך המשא ומתן עם סוריה על-ידי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, כאשר בעוד כשלושה חודשים ייערכו בחירות.

 

ביום שישי פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי אולמרט שלח מסר לסורים, לפיו אפשר לחדש את השיחות בתיווך טורקי.

לשכת ראש הממשלה כבר הבהירה שהיא תמשיך במומנטום, "עם זאת אין לרתום את העגלה לפני הסוסים ואין בכוונת ראש הממשלה לתת פיקדון לסורים - את ההתחייבות לרדת מכל רמת הגולן".

 

מי שמתנגד להמשך השיחות בממשלת מעבר, הם שרי ש"ס. השר אלי ישי אמר הבוקר (יום א'): "אין לראש הממשלה סמכות ולא לגיטימיות להמשיך במהלך. ראש הממשלה התפטר והוא לא רשאי לעסוק בהחזרת גולן עד להקמת ממשלה חדשה".

 

השר אריאל אטיאס הוסיף: "ראש הממשלה התפטר, אולי אסד לא יודע את זה וכדאי לעדכן אותו. במדינה שאי אפשר למנות שופטים, ודאי אי אפשר למסור את הגולן. ראש הממשלה משול למי שהפסיד בבחירות".

 

מנגד, אמרה שרת החינוך, יולי תמיר, כי היא תומכת בהמשך המשא ומתן העקיף. "אני סבורה שיש לנצל כל הזדמנות ובכל מסלול, ודאי בערוץ הסורי. זה חיוני למדינת ישראל", היא אמרה. גם שר התשתיות,

בנימין בן אליעזר, אמר כי הוא תומך בהמשך בשיחות, אך הציב תנאים. "יש להבדיל בין הענקת פיקדון לאסד, לבין המשך השיחות עם סוריה. אני בעד קיום השיחות במתכונתן. ממשלת מעבר היא ממשלה לכל דבר ועבודתה אינה נעצרת".

 

היום צפוי ד"ר יורם טורבוביץ' לקבל את האישור הסופי לשמש כשליח ראש הממשלה בסבב השיחות החמישי עם סוריה בתיווך טורקי. זאת לאחר שורת מכשלות ביורוקרטיות אשר מנעו ממנו להמשיך בתפקיד. טורבוביץ' צפוי לחתום על הסכם בו יוגדרו תנאי העסקתו במשלחת ובכך הוסר המכשול הביורוקרטי האחרון. בלשכת ראש הממשלה מעריכים שהשיחות עם הסורים יתחדשו בתוך שבועות ספורים.

 

  • ומה אתם חושבים? סמנו "בעד" אם אתם חושבים שממשלת מעבר יכולה להמשיך במו"מ עם סוריה, או "נגד" אם אתם מעדיפים להמתין עד להקמת הממשלה הבאה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי. אין סמכות
צילום: גיל יוחנן
תמיר. לנצל הזדמנות
צילום: מוקי שוורץ
אסד. "לעדכן אותו"
צילום: AFP
מומלצים