שתף קטע נבחר

צ'ייני הכריז שבחר במקיין, אובאמה בירך

אחרי שמקיין הצליח "להסתיר" את צ'ייני לאורך כל הקמפיין, תפסו העיתונאים את סגן הנשיא האמריקני בדרכו לקלפי. צ'ייני נאלץ לומר שהצביע למקיין - ואובאמה ניצל את ההזדמנות להציג את מקיין כממשיך דרכו של בוש

בימים כתיקונם, הגיוני לצפות ממועמד רפובליקני לנשיאות שייעזר ככל האפשר בנשיא ארצות הברית המכהן ובסגנו - אבל במטהו של הסנאטור ג'ון מקיין מנסים להסתיר את הנשיא ה"צולע" ג'ורג' בוש ואת סגנו דיק צ'ייני. 

במערכת הבחירות הנוכחית, שני האישים כמעט שלא נראו - אפילו לא בוועידת המפלגה הרפובליקנית, שנערכה לפני חודשיים בדיוק. אבל אתמול, כאשר סגן הנשיא צ'ייני הלך עם בתו ליז להצביע בביתו שבוויומינג, הוא כבר לא היה יכול להסתיר את עצמו. כשכתבים ניגשו אליו, הוא הביע תמיכה במועמדותו של ג'ון מקיין. "השנה כמובן איני מופיע על פתקי ההצבעה, אבל אני כאן עם בתי ליז כדי להצביע עבור ג'ון מקיין ושרה פיילין", אמר צ'ייני.

 

דבריו של צ'ייני נפלו כפרי בשל לידיו של יריבו של מקיין, המועמד הדמוקרטי לנשיאות ברק אובאמה, שמנסה להציג את מקיין כ"תאומו" וממשיך דרכו של הנשיא בוש. אובאמה לא חיכה; באסיפת הבחירות שכינס בקולורדו אמר: "אני מבקש לברך את הסנאטור מקיין על התמיכה של צ'ייני. הגיע לו לזכות בה. התמיכה הזאת לא באה בקלות. הנשיא בוש מסתתר עכשיו באתר סודי, אבל דיק צ'ייני נמצא עכשיו בנתיב הקמפיין כדי להעביר את המקל לג'ון מקיין".

 

אובאמה הוסיף ועקץ: "אני יודע שעם ג'ון מקיין אתם מקבלים שניים במחיר של אחד: את המדיניות הכלכלית של ג'ורג' בוש ומדיניות החוץ של דיק צ'ייני. זהו סיכון שאנחנו לא יכולים לקחת".

 

בתגובה לדבריו של אובאמה, ניסה מקיין להרחיק עצמו מהנשיא הרפובליקני ומסגנו - ולקרבם דווקא לאובאמה. דוברתו של מקיין, טאקר באונדס, הזכירה ש"ברק אובאמה ודיק צ'ייני הם לא רק קרובי משפחה, אלא שותפים לתמיכה במדיניות האנרגיה של הנשיא בוש - מדיניות בזבוזים שלה מתנגד ובה נלחם ג'ון מקיין".

 

היום הקדיש העיתון "ניו יורק טיימס" כתבה שלמה לאופן שבו הוסתר הנשיא בוש במערכת הבחירות הנוכחית. הפעמים היחידות שבוש נראה בפומבי היו כשהוא נאלץ לצאת ולהצהיר הצהרות בניסיון לבלום את המשך קריסת המשק הפיננסי האמריקני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צ'ייני. תמך
צילום: אי.אף.פי
אובאמה. בירך
צילום: AFP
מקיין. החזיר
צילום: AP
מומלצים