שתף קטע נבחר

לחב"ד דרושים: מניחי תפילין באיראן וניגריה

ב-19 בנובמבר ייפתח כינוס השליחים השנתי של חב"ד בניו-יורק בהשתתפות 4,000 שליחים מכל רחבי העולם. מערך בתי חב"ד פרוס כעת ב-75 מדינות ברחבי העולם, אבל ה"שלוחים" מסתערים על יעדים נוספים

איראן, פורטוגל, סלבדור, בוסניה, ואיסלנד - אלו רק מקצת המקומות שבהם דרושים שליחי חב"ד, ובמהלך התקופה הקרובה יבחנו בחסידות האם לאתר מועמדים לתפקידים אלה. בחב"ד מדווחים כי למרות המיתון העולמי, שמכה בארגונים התלויים בתרומות, צפויה במהלך השנה הקרובה התרחבות של מפעל בתי חב"ד בארץ ובעולם.

 

ב-19 בנובמבר ייפתח כינוס השלוחים השנתי של חב"ד בניו יורק, אליו צפויים להגיע למעלה מ-4,000 שליחים שפרוסים בלא פחות מ-75 מדינות בעולם. מערך בתי חב"ד, אותו ייסד הרבי מלובביץ', הגיע בשנים האחרונות לשיאים חדשים. רק בשנתיים האחרונות נפתחו בתי חב"ד גם בויטנאם, דרום קוריאה, צפון קפריסין ובעקבות מאות אלפי הישראלים שטסים מדי שנה לאנטליה שבטורקיה – נפתחה גם שם נציגות פעלתנית.


כנס השלוחים של חב"ד (צילום: ישראל ברדוגו) 

 

לדברי גורם בחב"ד, "בחודשים האחרונים התקבלה בבית חב"ד בבאקו שבאזרבייג'אן פניה מגורמים בקהילה היהודית בטהרן, אשר מבקשים שיישלח נציג של חב"ד לעיר. המרכז לענייני חינוך של חב"ד טרם החליט כיצד להתייחס לפניה. כמובן שמגיעות פניות רבות נוספות ממקומות רבים בארץ ובעולם. בין המדינות שבהם מבוקשים שליחי חב"ד על ידי גורמים יהודיים ישנם גם הונדורס, פיליפינים וניגריה.

 

הרב יוסף אהרונוב, הממונה על פעילות חב"ד בישראל, מוסר כי "הרבי מלובביץ' ציווה עלינו להגיע לכל מקום ולכל יהודי באשר הוא. בארץ פועלים כ-250 בתי חב"ד, שפרוסים מאילת ועד מטולה ומכסים את שטח הארץ באופן שמאפשר לשליחים להגיע כמעט לכל פינה. עם זאת, גם בארץ ביישובים רבים ובשכונות בערים ישנו עדיין ביקוש לשליחים שלנו, ובמהלך השנה הקרובה אנחנו מקווים לפתח את פעילות בתי חב"ד בישראל".

 

לקראת הכינוס השנתי בניו יורק מכינים השליחים מצגות על פעילותם מסביב לעולם, אשר מתרכזת בקירוב יהודים ליהדות ובמתן אפשרות ליהודים לקיים את פולחנם הדתי. בין היתר דואגים בתי חב"ד להפעלת בתי כנסת מסודרים, לחלוקת חומרי הסברה, בסיוע בקיום המצוות ובלימוד תורה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית חב"ד בתאילנד
בית חב"ד באל-סלבדור
צילום: COL.ORG.IL
דוכן תפילין בפרו
באדיבות חב"ד און www.col.org.il
מומלצים