שתף קטע נבחר

התשובה למירי רגב: נחמן שי רץ לכנסת בקדימה

"אני שמח שלבני קיבלה אותי בזרועות פתוחות", אמר ה"מרגיע הלאומי", שקפץ למים הפוליטיים וכבר התארח בישיבת הסיעה. "שקלתי את זה כבר לפני שנתיים, הפעם החלטתי שאני בשל לרדת מהיציע למגרש". לבני ניסתה לחדד פערים לעומת הליכוד

יום אחרי הרכש של נתניהו, שכלל את דוברת צה"ל מירי רגב - מגיעה התשובה של ציפי לבני: נחמן שי, בעבר דובר צה"ל ומי שכונה שכונה בשעתו "המרגיע הלאומי", התפקד למפלגת קדימה. בצהריים (יום ב') כבר התארח בישיבת הסיעה בכנסת וזכה לשבחים מצד היושבת-ראש, שהזכירה כי היה שותף כבר לתחילת דרכה של המפלגה והביע את תמיכתו בה.

 

"הצטרפתי מיוזמתי, ואני שמח שלבני קיבלה אותי בזרועות פתוחות", אמר שי. "שקלתי את ההחלטה תקופה ארוכה, כבר לפני שנתיים שקלתי את זה. הפעם החלטתי שאני בשל. התחושה האישית שלי היא שיש רגע שבו צריך לצאת מהיציע ולרדת למגרש. הייתי בזירה זמן רב, אבל מעולם לא הייתי בהרכב". הוא הבהיר: "אין לי דרישות, לא הובטח לי כלום - ואני מתכוון להתמודד".


לבני ושי בישיבת סיעת קדימה (צילום: גיל יוחנן) 

 

לבני, עדיין שרת החוץ, נשאה דברים והתייחסה בהרחבה לוועידה הקרובה בשארם א-שייח, בה תשתתף. היא הזכירה את העזיבה ההיסטורית של הליכוד, באומרה שכעת הפערים בין שתי המפלגות התחדדו: "הציבור לא קונה יותר סיסמאות. הליכוד אומר רק לא, לכן עזבתי. אני לא מחפשת לבדל את עצמי מהאחרים, אני חושבת שאנחנו הטובים ביותר בכל מקרה - אבל כעת זה התחדד", אמרה. לדבריה, "בימים האחרונים התברר שהבחירה היא לא בין שני אישים, אלא בין שתי דרכים".

 

"שקדימה תיקח כוס מים ותירגע"

ח"כ יוחנן פלסנר בירך על הצטרפותו של שי לקדימה והדגיש, כי "מדובר בחיזוק חשוב המעניק תנופה למאמץ של קדימה להציג לציבור אלטרנטיבה שלטונית מרכזית ומתונה, אל מול רשימת הליכוד שמסתמן כי תכלול ייצוג משמעותי מגורמים מהימין הקיצוני שכבר הספקנו לשכוח".

 

ח"כ גלעד ארדן (ליכוד) אמר בתגובה, כי "כנראה שקדימה, שנמצאת בחדר האטום כבר שלוש שנים, נלחצת מהתמיכה הציבורית לו זוכה הליכוד ונזקקת לשירותיו של מי שהתמחה בהרגעה. הייתי ממליץ להם, כפי שהמליץ שי לציבור, לקחת כוס מים ולהירגע".

 

נחמן שי פעיל בתקשורת הישראלית כבר יותר מ-40 שנה.

את עיסוקו בתחום החל ככתב בעיתון "במחנה", ובהמשך בתפקידים שונים ב"קול ישראל" ובטלוויזיה החינוכית. בשנות השמונים היה יועץ התקשורת של שגרירות ישראל בארה"ב, ובהמשך מונה למפקד גלי צה"ל ולדובר צה"ל בתקופת מלחמת המפרץ, תפקיד המזוהה עמו עד היום, כמי שזכה לכינוי "המרגיע הלאומי".

 

שי היה מנכ"ל הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו ביום הקמת ערוץ 2. בהמשך כיהן גם כיושב ראש חברת החדשות של הערוץ. בשנת 2000 חצה את הקווים ומונה למנכ"ל רשות השידור. הוא כיהן כמנכ"ל משרד המדע התרבות והספורט ובשנים האחרונות שימש כשופט בשתי עונותיה של תוכנית הטלוויזיה "השגריר".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אמנון מרנדה ועמית קוטלר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפעם בשל: נחמן שי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים